Nowy numer 4/2023 Archiwum

Tarnobrzeg-Sobów. Koncert najpiękniejszych pieśni

W kościele parafialnym na osiedlu Sobów 11 listopada odbędzie się koncert pieśni patriotycznych.

Wystąpią chór i schola parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

- Pomysł na koncert zrodził się wśród samych chórzystów, to oni wyszli z inicjatywą, by śpiewem uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Bardzo pozytywnie, wręcz z entuzjazmem do tej idei odniósł się ks. proboszcz Zbigniew Pustuła. Wspólnie z chórem i scholą, poprowadzoną przez Krystynę Węgiel, katechetkę w Szkole Podstawowej nr 11, przygotowaliśmy program, na który złożą się najważniejsze, najpiękniejsze pieśni i piosenki patriotyczne, żołnierskie, prezentujące cały kilkuwiekowy przekrój, ale nie zabraknie również nieco mniej znanych. Rozpoczniemy od najstarszej, datowanej na XIII wiek, pieśni religijnej, która stała się też pierwszym niepisanym hymnem polskim - "Bogurodzicy", po piosenki z powstania warszawskiego - informuje Natalia Turek, dyrygentka chóru parafialnego i organistka w sobowskim kościele.

Tarnobrzeg-Sobów. Koncert najpiękniejszych pieśni   Parafia MB Częstochowskiej w Tarnobrzegu-Sobowie

Zabrzmią lubiane i chętnie śpiewane przy różnych okazjach - "Białe róże", "Wojenko, wojenko", "O mój rozmarynie". Schola natomiast zaprezentuje nieco młodsze utwory w swojej, oryginalnej aranżacji.

Początek koncertu o godz. 17, jutro, czyli w Święto Niepodległości, w kościele parafialnym na osiedlu Sobów. Wstęp wolny.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Sobowa, ale również z całego Tarnobrzega. Uczcijmy razem 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę - zaprasza Natalia Turek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy