Nowy numer 4/2023 Archiwum

Dąbrówka. Niżański Szlak Kajakowy

Przystań kajakową oddano do użytku w Dąbrówce w gminie Ulanów. Zlokalizowano ją obok mostu na rzece Tanew.

Jej budowa kosztowała około 170 tys. złotych i w całości została sfinansowana ze środków pochodzących z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach projektu „Niżański Szlak Kajakowy”.

Przystań powstała dzięki współpracy Gminy i Miasta Ulanów z Ochotniczą Strażą Pożarną w Dąbrówce i Lokalną Grupą działania „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”.

W bardzo krótkim czasie udało się zbudować nie tylko przystań, ale także duże wokół niej zaplecze.

- Powstała bowiem także nowa drewniana altana z drewnianymi stołami i ławami z przeznaczeniem do rekreacji i odpoczynku. Dodatkowo odnowiono również starą altankę. Wydzielono także i wyposażono miejsce do grillowania, a istniejący plac zabaw wzbogacił się o atrakcyjne urządzenia dla najmłodszych. Ustawiono też ławki, kosze na śmieci oraz przenośne toalety. Samo natomiast nabrzeże Tanwi utwardzono ażurowymi betonowymi płytami, co znacznie ułatwi wyciągniecie kajaków z wody. Jest też miejsce przeznaczone do ich suszenia na specjalnie zamontowanych metalowo-drewnianych ramach - wylicza Andrzej Drzewi z Urzędu Gminy i Miasta Ulanów.

Dąbrówka. Niżański Szlak Kajakowy

Przystań kajakowa w Dąbrówce wpisuje się doskonale w realizowany przez niżański powiat wieloletni projekt, którego podstawowym celem jest uatrakcyjnienie turystycznej mapy zarówno  gminy Ulanów jaki i powiatu.

-  Organizowane po Tanwi spływy kajakowe i aktywny wypoczynek nad wodą w Dąbrówce od przyszłego sezonu będą z tego powodu bardziej interesujące. Kolejne takie przystanie, ale już w przyszłym roku, powstaną również w Harasiukach, Dąbrowicy i Sierakowie - dodała wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego Magdalena Hasiak.

W uroczystym oddaniu przystani do użytku wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy, członkowie Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” i  miejscowej OSP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy