Nowy numer 4/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Mała Książka - Wielki Człowiek

To hasło ogólnopolskiej akcji, do której po raz kolejny włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli.

Na stalowowolskie przedszkolaki czeka darmowa książka i zakładka, a na rodziców - broszura mówiąca, dlaczego warto czytać książki dzieciom. Wystarczy zapisać je do biblioteki.

- Projekt jest skierowany do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Maluchy, które rodzice zapiszą do MBP, otrzymają "Krasnala w krzywej czapce", książkę Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej. A do tego Karty Małego Czytelnika, do których dzieci będą mogły wklejać specjalne naklejki przy każdej wizycie w bibliotece. Jeśli uzbierają ich 10 - każde dziecko otrzyma specjalny czytelniczy dyplom - wyjaśnia Tomasz Gotkowski z MBP w Stalowej Woli.

Do Stalowej Woli trafiło w sumie 150 czytelniczych zestawów, w tym 10 po ukraińsku.

Stalowa Wola. Mała Książka - Wielki Człowiek

- Książka jest największym z darów, jakie możemy ofiarować dziecku. Pożytki z obcowania z książką są wielorakie: książka rozwija wyobraźnię, kształtuje świadomość i wrażliwość na drugiego człowieka, wzbogaca słownictwo, pozwala rozumieć świat - podkreśla Ewa Biały, dyrektor stalowowolskiej biblioteki.

Dzięki ogólnopolskiej akcji, organizowanej przez Instytut Książki, w ręce najmłodszych trafiło już 4 mln książek. - Stalowowolska książnica do akcji włączyła się w 2019 roku. Jak rodzice doceniają książkę w życiu swojego dziecka i jak bardzo potrzebna jest ta akcja, pokazały już jej pierwsze chwile. Tylko przez 2 godziny zapisano wówczas w Bibliotece Głównej 59 małych nowych czytelników i wręczono 80 wyprawek - dodała Joanna Rybak, kierownik Biblioteki Głównej, koordynator czytelniczego projektu.

Wyprawki będą dostępne w Bibliotece Głównej i jej filiach do końca roku lub do wyczerpania zasobów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy