W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli Małgorzata Żółtaszek, trenerka komunikacji i autorka książek dla dzieci, przeprowadziła z uczniami szkół podstawowych warsztaty biblioterapeutyczne pt. "Czy fajnie jest być superbohaterem?".
Wzięli w nich udział uczniowie z PSP nr 2 i nr 7 w Stalowej Woli.
- Mogli się oni przekonać, iż każde dziecko posiada indywidualne supermoce. Wszystko zależy od tego, czy otoczenie lub samo dziecko je dostrzeże i rozwinie. Dzieci przedstawiały swoich superbohaterów i idoli, którzy posiadają różnorodne talenty, wzmacniające ich poczucie wartości - powiedział Tomasz Gotkowski z MBP w Stalowej Woli.
Małgorzata Żółtaszek pokazała młodzieży, że każdy człowiek ma wybór, w jaki sposób wykorzystać swoją supermoc.
- Pierwszym, niepożądanym sposobem jest przemoc wobec siebie lub innych, która wynika z niezaspokojonych potrzeb na pewnym etapie życia. Drugi sposób to zamiana supermocy w pomoc sobie samemu lub innej potrzebującej osobie. Małgorzata Żółtaszek przekonywała młodych ludzi, że pomoc drugiemu człowiekowi wymaga zaangażowania i uwagi. Uczniowie mieli również okazję przedstawić swoje supermoce i uczyć się być z nich dumnymi. Podstawowym przesłaniem warsztatów był szacunek dla drugiego człowieka i siebie samego oraz rozważne szukanie idoli i autorytetów, zarówno w internecie, jak i świecie rzeczywistym - dodała Beata Życzyńska, kierownik Działu Promocji i Nowych Technik Bibliotecznych w stalowowolskiej MBP.
Warsztaty odbyły się w ramach zadania „Książka i biblioteka - lekiem na troski młodego człowieka”, dofinansowanego przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.