Świętowano przez dwa dni. W sobotę program przebiegał pod hasłem „Pracownia cyrkowa”. Drugi dzień miał charakter rodzinnego spotkania.
W sobotę odbyły się między innymi warsztaty cyrkowe dla najmłodszych oraz plastyczno-manualne „Lalkosfera". Zainteresowani obejrzeli interaktywny spektakl pt. „Cyrk Hrynek". Dodatkową atrakcją tego dnia były na pewno dziecięce zawody w siłowaniu na rękę, malowanie buziek czy nakładanie brokatowych tatuaży. Swoje stoisko miał także Miejski Domu Kultury ze Stalowej Woli.
Starsi mieszkańcy Niska wzięli z kolei udział w „Sąsiedzkim śpiewograniu”, w którym wystąpiły zespoły „Mira i Weseli Akordeoniści” ze Stalowej Woli oraz "Happy End". Wszystkim artystycznym wydarzeniom towarzyszył pokaz kulinarny z degustacją potraw.
Drugi dzień imprezy miał charakter rodzinny i integracyjny. Zaprezentowali się głównie młodzi artyści-amatorzy związani z Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” oraz zaprzyjaźnionymi placówkami kulturalnymi z powiatu niżańskiego i stalowowolskiego, w tym z Pysznicy, Jeżowego i Stalowej Woli. Blok występów nosił tytuł „Rewia talentów naszych sąsiadów”.
Gwiazdą niedzieli był Kabaret Moralnego Niepokoju
W ciągu ostatnich lat niżańska gmina zrealizowała kilkanaście projektów, przy których korzystała z unijnych funduszy. W sumie udało się jej pozyskać na ten cel ok. 30 mln złotych.