Nowy numer 47/2022 Archiwum

Nisko-Toronto. Srebrny medal

Duży sukces odnieśli uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku na Międzynarodowym Konkursie Wynalazków w Kanadzie.

Wzięli w nim udział  reprezentanci 61 krajów, w tym uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej z Niska, którzy mieli możliwość zaprezentowania wybranych projektów innowacyjnych oraz przedstawienia wyników badań naukowych na międzynarodowym forum.

Nisko - Toronto. Srebrny medal

Srebrny medal w kategorii Audio i Nagrodę Specjalną zdobyli uczniowie Jakub Bis i Karol Sawicki za innowacyjny projekt „Dual monoblock stereo preamplifier MC-2”, przygotowany pod kierunkiem Wacława Piędla, dyrektora szkoły, i Mariana Chrapko, nauczyciela przedmiotów zawodowych.

- Nagrodzone urządzenie  jest przedwzmacniaczem lampowym klasy HIGH-END o konstrukcji w postaci dwóch monobloków. Dzięki wprowadzeniu innowacyjnego rozwiązania charakteryzuje się on bardzo małymi zniekształceniami i precyzyjną kontrolą nad pasmem akustycznym, nawet na dużych poziomach głośności. Dźwięk jest przestrzenny oraz zrównoważony w każdym zakresie pasma - wyjaśnił Wacław Piędel.

Nisko - Toronto. Srebrny medal

Życzenia uczniom i ich nauczycielom złożył starosta niżański Robert Bednarz.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy