Nowy numer 47/2022 Archiwum

Jasna Góra-Sandomierz. Modlili się za dusze czyśćcowe

80 osób wzięło udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Grup Modlitwy Ojca Pio na Jasną Górę.

Byli wśród nich mieszkańcy Chrzanowa, Gorzyc, Janowa Lubelskiego, Lipy, Jeżowego, Rytwian, Samborca, Stalowej Woli (bazylika, kapucyni) i Szwagrowa.

Pobyt na Jasnej Górze rozpoczęli Drogą Krzyżową, której przewodniczył ks. Leszek Biłas, diecezjalny opiekun Grup Modlitwy Ojca Pio.

- Tradycyjnie  w ostatnim tygodniu września od kilku lat  czciciele świętego o. Pio z całej Polski gromadzą się na Jasnej Górze. Przybywamy do naszej Matki i Królowej, aby wspólnie prosić o Jej wstawiennictwo u Pana. Ojciec Pio nieustannie modlił się na różańcu, zachęcał i wzywał również swoje dzieci duchowe do korzystania z tej "broni", jak sam wyrażał się o modlitwie różańcowej. To wspólne nocne czuwanie czcicieli św. ojca Pio po raz kolejny było szturmem modlitewnym do nieba w intencji dusz czyśćcowych - powiedział ks. Biłas.

Jasna Góra - Sandomierz. Modlili się za dusze czyścowe

-  Apel przed obliczem naszej Matki stanowił natomiast naszą gotowość na dalsze nocne trwanie w modlitwie. Czas tego czuwania to jedno wielkie błaganie za dusze czyśćcowe, które już sobie pomóc nie mogą, dlatego bardzo ważna jest nasza pomoc, nasza modlitwa. Bardzo ciekawe, pomocne były wygłoszone konferencje na temat dusz czyśćcowych. Wsłuchiwaliśmy się w przytaczane słowa na ten temat św. ojca Pio, naszego patrona. Msza św. o północy, a potem trwanie przed Najświętszym Sakramentem to błogosławiony czas poświęcony najbardziej potrzebującym i czekającym na naszą pomoc - dodał Marek Spasiuk z kapucyńskiej wspólnoty ojca Pio w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy