Nowy numer 39/2022 Archiwum

Nisko. Śniadanie biznesowe

Pierwsze tego typu spotkanie w Nisku zorganizował burmistrz gminy i miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk.

W Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” przy suto zastawionym stole spotkali się lokalni przedsiębiorcy oraz osoby wspierające niżański biznes.

Nawiązywano kontakty, wymieniano się doświadczeniami.

Nisko. Śniadanie biznesowe

Organizatorzy przedstawili także informację o realizacji projektu pt. „Nisko coraz wyżej - podniesienie potencjału ekonomiczno-gospodarczego miasta i konkurencyjności życia w mieście”.

Nisko. Śniadanie biznesowe

- W grudniu ubiegłego podpisaliśmy umowę na realizację tego projektu. Po przejściu skomplikowanego, biurokratycznego etapu, przystąpiliśmy do konkretnych działań. Złożyliśmy pierwsze duże zamówienie na zakup ponad 200 komputerów wraz z pełnym oprzyrządowaniem do niżańskich szkół. Rozpoczynamy też organizację Centrum Multimedialnego, które powstanie nad zalewem w Podwolinie. Zajmie się tym specjalistyczna firma ze Śląska. Przygotowujemy się do złożenia pozwolenia na jego budowę - wyjaśnił Krzysztof Haliniak, zastępca kierownika ds. pozyskiwania środków pomocowych w UGiM Nisko.

Nisko. Śniadanie biznesowe

Niestety inflacyjny wzrost cen będzie miał duży wpływ na końcowy koszt projektu.

Nisko. Śniadanie biznesowe

- Czynnik ten znacznie spowalnia jego realizację. Wydawało się, iż zewnętrze dofinansowanie pokryje wszystkie wydatki. Teraz okazuje się, że nie. Na przykład koszt budowy Centrum Multimedialnego wzrósł już dwukrotnie. Tymczasem projekt musi być zakończony w terminie - dodał K. Haliniak.

Nisko. Śniadanie biznesowe

Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy natomiast przedstawili różne możliwości wsparcia lokalnego biznesu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy