Nowy numer 39/2022 Archiwum

Stany. Rywalizowali strażacy ochotnicy

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze odbyły się w Stanach w gminie Bojanów.

W sumie w zawodach uczestniczyło 12 drużyn, w tym 3 kobiece.

Stany. Rywalizowali strażacy ochotnicy

Wśród męskich drużyn zwyciężyła jednostka OSP Kotowa Wola, przed OSP Skwierzyn i OSP Studzieniec. W grupie żeńskiej natomiast najlepsze były druhny z OSP Kępie Zaleszańskie, które wyprzedziły swoje koleżanki z OSP Rzeczyca Długa i OSP Skwierzyn.

Stany. Rywalizowali strażacy ochotnicy

Wyróżniona została również druhna Marta Górecka z OSP Stalowa Wola, która otrzymała z rąk wiceministra Rafała Webera oraz posła Zbigniewa Chmielowca statuetkę „Superstrażaka” za największą liczbę wyjazdów.

Stany. Rywalizowali strażacy ochotnicy

- Mieszkańcy powiatu stalowowolskiego mogą czuć się bezpieczni, wiedząc że nad naszym zdrowiem i dobytkiem czuwają tak sprawni strażacy ochotnicy, którzy dzielnie wspierają w działaniu zawodowców z Państwowej Straży Pożarnej. Dodatkowo, bardzo mnie cieszy obecność tylu małych druhów i druhenek, rywalizujących w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych. To znak, że rośnie nam kolejne pokolenie strażaków ochotników - powiedział starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Stany. Rywalizowali strażacy ochotnicy

W Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych wystartowało bowiem także 8 młodzieżowych drużyn pożarniczych, a najmłodszą ich uczestniczką była 9-letnia Liliana Piotrowska z Rzeczycy Okrągłej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy