Nowy numer 39/2022 Archiwum

Stalowa Wola. Ach ten cyrk

W Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli zakończyły się VII Relacje, czyli Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne.

Podczas trzydniowej imprezy pokazało się 11 grup teatralnych z całej Polski.

Jury w składzie Łukasz Drewniak, Monika Janik-Hussakowska i Beata Paluch-Zarycka  pierwszą nagrodę przyznało Teatrowi T. Lab z Dębicy za spektakl "Ach ten cyrk".

Stalowa Wola. Ach ten cyrk

- Przedstawienie z Dębicy to nie tylko manifest grupy teatralnej, ironiczna dziewczyńska szarża po polskiej prowincji, społeczeństwie i jego obyczajach. To także zapis lęków i marzeń pokolenia, próba wyartykułowania kilku najważniejszych pytań, dotyczących wolności i tożsamości, związków i relacji, miłości i odpowiedzialności, na które współczesne kobiety i mężczyźni muszą sobie odpowiedzieć - powiedział Ł. Drewniak.

Stalowa Wola. Ach ten cyrk

Druga nagroda stała się udziałem teatru SAFO z Rydułtowy za spektakl "Jo był ukradziony" (teatr ten otrzymał również nagrodę publiczności). Dwie trzecie natomiast trafiły do Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy ze Stalowej Woli za spektakl "Matka" Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz teatru Reduta Śląska za przedstawienie "Bleee...".

Młodzieżowe jury zaś - oceniali zaś Alicja Gargaś, Karol Mazurek, Alicja Myśliwiec - Nagrodę im. Józefa Żmudy przyznało teatrowi SAFO.

Stalowa Wola. Ach ten cyrk

- W poruszający sposób trafia on do młodego pokolenia historią swojego regionu - uzasadnił wybór K. Mazurek.

Były także trzy równorzędne wyróżnienia dla trzech par aktorskich: Zuzanny Pawlak i Remigiusza Michalaka (teatr SAFO), Dominiki Łachman i Mateusza Łojka (Amatorski Teatr Dramatyczny) oraz Anny Chmielak i Piotra Adlera (Teatr Niezbędny z Wyszkowa). Wyróżnienie za reżyserię otrzymała Dominika Migoń-Madury (Teatr T. Lab z Dębicy).

Stalowa Wola. Ach ten cyrk

VII Relacje zorganizowali wspólnie Miejski Dom Kultury i Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy