Nowy numer 48/2022 Archiwum

Sandomierz. Wieczór organowy

W ramach Sandomierskich Wieczorów Organowych w bazylice katedralnej w Sandomierzu odbył się ostatni z zaplanowanych koncertów muzyki poważnej.

Z bogatym recitalem organowym wystąpili znakomici artyści w duecie organowym - Roksana Kalinowska i Sebastian Kuczyński.

Zróżnicowany, starannie dobrany repertuar oraz niezwykły kunszt organowy wykonawców sprawiły, że koncert w sandomierskiej katedrze spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, a sami artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Sandomierz. Wieczór organowy   Roksana Kalinowska i Sebastian Kuczyński podczas wykonywania "Sonaty F-dur" Wolfganga Amadeusza Mozarta. ks. Grzegorz Słodkowski /Foto Gość

- To nasz pierwszy występ zarówno w Sandomierzu, jak i w katedrze. W tak pięknym miejscu i wnętrzu zagrać muzykę poważną to coś fascynującego. Myślą przewodnią koncertu, nicią spajającą program była różnorodność. Chcieliśmy po prostu, aby organy zabrzmiały solo w utworach, które są napisane dla jednego wykonawcy, ale także, z racji tego, że jest nas dwoje, wykonaliśmy utwory na cztery ręce, co jest jeszcze nowością w Polsce - powiedział po koncercie pan Sebastian.

Podczas koncertu można było wysłuchać czterech utworów najwybitniejszych kompozytorów - Wolfganga Amadeusza Mozarta, Johanna Christiana Heinricha-Rincka oraz Johanna Sebastiana Bacha.

Organizatorami cyklu Sandomierskich Wieczorów Organowych są Urząd Miejski w Sandomierzu, parafia katedralna w Sandomierzu oraz Sandomierskie Centrum Kultury. Patronat honorowy nad imprezą objęli bp Krzysztof Nitkiewicz i burmistrz Sandomierza Marcin Marzec. Kierownictwo artystyczne podjął Mariusz Ryś.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy