Nowy numer 39/2022 Archiwum

Świętokrzyskie. Paszport z 24 atrakcjami

Dzieci i młodzież już mogą wziąć udział w akcji "Zwiedzaj Świętokrzyskie z Podróżnikiem Europejskim".

Wydarzenie wpisuje się w Dni Otwarte Funduszy Europejskich, które będą obchodzone w październiku.

Niemniej z uwagi na charakter akcji, jej start nastąpił przed trzema dniami.

Uczestnicy przedsięwzięcia "Zwiedzaj Świętokrzyskie z Podróżnikiem Europejskim" mają za zadanie odwiedzić 24 atrakcje turystyczne województwa, które w poprzednich latach otrzymały unijne dofinansowanie. Pobyt w każdym z miejsc należy udokumentować w specjalnie w tym celu wydanym paszporcie (można go odebrać we wszystkich 24 punktach) albo za pomocą pieczątki, stempla lub też biletu wstępu, który trzeba wkleić.

Nie ma konieczności zwiedzenia wszystkich miejsc znajdujących się na liście (wykaz poniżej), wystarczy udać się do pięciu z nich.

Po zgromadzeniu minimalnej liczby odwiedzonych atrakcji wystarczy telefonicznie zgłosić ten fakt pod numerem telefonu: 41 36 58 134 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 8 - 14). Warto wziąć udział w zabawie, na pierwszych 100 uczestników czekają atrakcyjne upominki. Akcja potrwa do 9 października br.

Świętokrzyskie. Paszport z 24 atrakcjami   Bizony z Kurozwęk. ks. Tomasz Lis /Foto Gość

 - Wszystkich młodych podróżników zapraszamy na szlak pełen przygód i atrakcji z "Paszportem Młodego Wędrowca po Ziemi Świętokrzyskiej" - mówi marszałek Andrzej Bętkowski. I jak przekonuje: - Skierowana dla dzieci i młodzieży publikacja przybliża ciekawe miejsca i historię regionu, a jednocześnie promuje obiekty, które dzięki funduszom europejskim stały się atrakcjami turystycznymi. A tych w naszym regionie nie brakuje - paszport pozwala odkrywać je po swojemu, w dowolnej kolejności i zgodnie z zainteresowaniami, udowadniając tym samym, że ziemia Świętego Krzyża to region niezwykle atrakcyjny. Jednocześnie, dzięki gromadzeniu w paszporcie pieczątek z odwiedzonych miejsc, można otrzymać ciekawe upominki - dodaje marszałek.

Świętokrzyskie. Paszport z 24 atrakcjami   Dymarki Świętokrzyskie organizowane przez Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego im. Mieczysława Radwana w Nowej Słupi. W tym roku dobędą się po raz 54. Marta Woynarowska /Foto Gość

Na liście miejsc do zwiedzenia są: Święty Krzyż; Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego w Nowej Słupi; Centrum Kulturowo-Archeologiczne. Osada Starożytna w Nowej Słupi; Zamek Krzyżtopór w Ujeździe; Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie; Park Edukacyjny "Akademia Bajki" w Pacanowie; Bałtowski Kompleks Turystyczny; Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu; Energetyczne Centrum Nauki; Geonatura Kielce - Centrum Geoedukacji; Geonatura Kielce - Ogród Botaniczny; Kompleks Świętokrzyska Polana w Chrustach koło Kielc; Muzeum Narodowe w Kielcach; Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku; Baseny Tropikalne; Park Etnograficzny w Tokarni; Rezerwat Krzemionki; Tężnia Busko-Zdrój; Zamek Królewski w Chęcinach; Pałac w Kurozwękach Kraina Bizonów; Stare Miasto Sandomierz; Sabat Krajno Park Rozrywki i Miniatur; Podziemna Trasa Turystyczna w Opatowie; Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom".

Świętokrzyskie. Paszport z 24 atrakcjami   Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu. Henryk Przondziono /Foto Gość

Paszporty można również otrzymać w: Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego (Kielce, ul. Sienkiewicza 63, pokój 118); Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, al. IX Wieków Kielc 3;

Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Kielcach, IX Wieków Kielc 4, (parter budynku Aqua); Lokalnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Sandomierzu, ul. Mickiewicza 34 (w siedzibie Starostwa Powiatowego, parter, pokój nr 15); Lokalnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Skarżysku-Kamiennej, al. Piłsudskiego 36, (I piętro Galerii Panorama, lokal nr 2.8); Europe Direct Kielce, ul. Warszawska 25/4 oraz Centrum Informacji Turystycznej w Chęcinach - ul. Małogoska 7, Niemczówka.

Regulamin akcji znajduje się na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego (TUTAJ).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy