Nowy numer 33/2022 Archiwum

Tarnobrzeg. Wakacyjna Kropla Życia

W niedzielę 7 sierpnia odbędzie się pierwsza edycja akcji Wakacyjna Kropla Życia, podczas której będzie można oddać krew.

Mobilny Punkt Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie stanie przy ul. Sandomierskiej, między pl. Bartosza Głowackiego a rondem przy zbiegu ulic Kościuszki i Dominikańskiej.

- Postanowiliśmy tym razem zorganizować akcję w Tarnobrzegu. W wakacje, jak dzieje się to niemal każdego roku, zaczyna brakować krwi. Centra krwiodawstwa występują z apelami o jej oddawanie, dlatego też postanowiliśmy przeprowadzić dodatkową letnią akcję zbiórki krwi pod nazwą Wakacyjna Kropla Życia i będzie to jej pierwsza edycja - mówi Waldemar Stępień, honorowy dawca krwi, radny Baranowa Sandomierskiego, główny organizator akcji, którego wspiera Klub Motocyklowy "Dark Hoods" Polska Wolna Grupa.

Rejestracja dawców rozpocznie się o godz. 9 i potrwa do 13. Każda osoba, która zdecyduje się podzielić życiodajnym płynem, będzie mogła wziąć udział w loterii z atrakcyjnymi nagrodami.

Akcja odbędzie podczas 23. edycji Jarmarku Dominikańskiego. Będzie to zatem dobra okazja nie tylko do przyjścia tarnobrzeski rynek, by zobaczyć i kupić oferowane przez wystawców towary, ale również uczynienia czegoś szlachetnego i być może uratowania komuś życia. Patronat nad Wakacyjną Kroplą Krwi objęli prezydent Tarnobrzega i dyrektor generalny PGE Dystrybucja SA oddział w Rzeszowie.

Waldemar Stępień jest także inicjatorem Majowej Kropli Życia, odbywającej się w Baranowie Sandomierskim, która w tym roku miała już szóstą edycję.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama