Nowy numer 33/2022 Archiwum

Rudnik nad Sanem. Drogowe inwestycje

Mieszkańcy sołectwa Przędzel i sołectwa Kopki od kilku tygodni mogą cieszyć się nowymi drogami.

Przebudowana i zmodernizowana została bowiem droga dojazdowa do gruntów rolnych. Chodzi o ul. Zastawie wraz z remontem przepustu w Przędzelu, a także o drogę wewnętrzną w Kopkach między ul. Podborze a ul. Zagrody.

Przebudowa ul. Zastawie do ul. Armii Krajowej kosztowała ponad 530 tys. zł., w tym około 524 tys. zł to  dofinasowanie z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej.

W ramach remontu, na niecałym 2-kilometrowym odcinku, wykonano nową nawierzchnię z kruszywa budowlanego, nasypy i pobocza.

Rudnik nad Sanem. Drogowe inwestycje

Z kolei przebudowa drogi wewnętrznej łączącej ul. Podborze z ul. Zagrody w Kopkach została sfinansowana w całości z budżetu gminy i kosztowała ponad  108 tys. zł. Na nieco ponad 200 - metrowym odcinku został położony nowy asfalt.

- Sądzę, że mieszkańcy są bardzo zadowoleni. Nowe drogi nie tylko ułatwią pracę rolnikom, ale również podniosą komfort życia na wsi. Dzięki przebudowie drogi w Przędzelu rolnicy będą mieć ułatwiony dostęp do swoich pól. Z kolei droga w Kopkach stała się idealnym rozwiązaniem dla kierowców, ponieważ połączyła dwie główne ulice - powiedział Waldemar Grochowski, burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama