Nowy numer 33/2022 Archiwum

Rudnik nad Sanem. Rehabilitacja 25 plus

Pilotażowy Program "Rehabilitacja 25 plus" realizuje niżański powiat w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rudniku nad Sanem.

To jego druga edycja. Kosztował ponad 520 tys. złotych: około 412 tys. złotych  dla Szkoły Przysposabiającej do Pracy, a resztę dla Oddziału Rewalidacyjno-Wychowawczego. Pieniądze wyłożył  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Rudnik nad Sanem. Rehabilitacja 25 plus

Program jest skierowany jest do osób z niepełnosprawnością intelektualną i nie pracujących, a w związku z tym nie objętych rehabilitacją społeczną.

Rudnik nad Sanem. Rehabilitacja 25 plus

W programie uczestniczy 19 osób, które miały zajęcia z terapeutami, psychologami oraz fizjoterapeutą.

Rudnik nad Sanem. Rehabilitacja 25 plus

- Zajęcia w ramach kół zainteresowań  (artystycznego, sportowego i komputerowego) miały między innymi na celu zwiększenie ich życiowej samodzielności oraz zawodowej aktywizacji. Były to więc zajęcia z gospodarstwa domowego, pielęgnacji zieleni, rękodzieła, stolarstwa i introligatorstwo. Możliwość zaś przebywania w grupie rówieśniczej pozytywnie wpływa na poczucie własnej wartości, eliminuje monotonię dnia codziennego, pozwala zapomnieć o własnych ograniczeniach i otworzyć się na innych ludzi - powiedziała Marta Szczepańska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem.

Rudnik nad Sanem. Rehabilitacja 25 plus

Dzięki pieniądzom otrzymanym z PFRON zakupiono też sprzęt rehabilitacyjny i komputerowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama