Nowy numer 33/2022 Archiwum

Stalowa Wola-Rozwadów. Podaj rękę Ukrainie

W tym roku podczas XXXII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w klasztorze braci mniejszych kapucynów realizowany będzie projekt "Podaj rękę Ukrainie".

Do sprzeciwu wobec najazdu Rosji na Ukrainę przyłączyli się także polscy twórcy. - W całym kraju organizowane są charytatywne koncerty poparcia dla Ukraińców. Polska kultura też upomina się o walczącą Ukrainę. Nasze doświadczenie w walce o wolność i niepodległość przekazujemy potrzebującym Ukraińcom, naszym braciom w wierze i sąsiadom. Każda pomoc jest ważna, a szczególnie ludzka wrażliwość - powiedział Robert Grudzień, dyrektor rozwadowskiego festiwalu, a zarazem autor projektu.

Stalowa Wola - Rozwadów. Podaj rękę Ukrainie

Dodatkowo festiwal będzie się odbywał w Roku Romantyzmu Polskiego. - 200 lat temu, w 1822 r. w Wilnie, ukazały się "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza - dzieło, które wyznaczyło początek epoki romantyzmu w Polsce. W związku z tym Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego - tłumaczył R. Grudzień.

Stalowa Wola - Rozwadów. Podaj rękę Ukrainie

Koncerty w rozwadowskim klasztorze będą się odbywać w każdy wtorek o godz. 19, od 5 lipca do 30 sierpnia. Na początek, w najbliższy wtorek, wystąpią: Georgij Agratina - fletnia Pana, cymbały (Ukraina), R. Grudzień - organy, fortepian oraz 40-osobowa Słobożańska Młodzieżowa Akademicka Orkiestra Symfoniczna z Charkowa w Ukrainie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama