Nowy numer 32/2022 Archiwum

Stalowa Wola. Zdrowe życie

Konferencja prasowa poświęcona projektowi o takiej właśnie nazwie odbyła się na placu im. J. Piłsudskiego w Stalowej Woli.

W konferencji wzięli udział szefowa kancelarii prezydenta RP minister Grażyna Ignaczak-Bandych oraz prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Stalowa Wola. Zdrowe życie

- Bardzo się cieszę, iż strefa zdrowia zawitała dziś do Stalowej Woli. To prezydent Andrzej Duda zdecydował, iż pierwsza taka strefa powstała właśnie tutaj. Jest to podziękowanie za zaangażowanie mieszkańców Stalowej Woli w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Podkarpacie i Lubelszczyzna wyznaczyły w tej sprawie standard obywatelskiej pomocy - podkreśliła minister G. Ignaczak - Bandych.

Stalowa Wola. Zdrowe życie

Lucjusz Nadbereżny podziękował za takie wyróżnienie Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Zdrowe życie

- Dziękuję za to, że dziś miasto może zaoferować bezpłatne profilaktyczne badania oraz konsultacje. Dziękuję też za miłe słowa pod adresem mieszkańców, którzy w wyjątkowy sposób zdali egzamin, pokazując swoje serce, ręce i domy otwarte dla gości z Ukrainy - dodał L. Nadbereżny.

Stalowa Wola. Zdrowe życie

„Zdrowe Życie” to pierwszy na taką skalę, ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej. Jego inicjatorem  jest  Andrzej Duda, który wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą sprawują nad nim honorowy patronat.

Stalowa Wola. Zdrowe życie

Projekt przygotowany jest przy współpracy czterech instytucji: Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Grupy PZU.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama