Nowy numer 33/2022 Archiwum

Stalowa Wola. Serca dobrych uczynków

50 metrów kw. takich serc, w sumie 762 sztuk, ułożył br. Piotr Kucharzewski wzdłuż nawy głównej klasztoru braci mniejszych kapucynów w Stalowej Woli-Rozwadowie.

To efekt zakończonej, a organizowanej od wielu lat przez braci kapucynów z rozwadowskiego klasztoru, akcji pt "Serca dobrych uczynków".

Stalowa Wola. Serca dobrych uczynków

- Serca wykonały dzieci uczęszczające na Mszę Św. w niedzielę o godz. 10:30. Od września do grudnia 2021 r. dzieci zrobiły ponad 250 serduszek, z których na początku tego roku powstał spory baner. Od stycznia do czerwca włącznie natomiast wykonały 403 serduszka na niedzielne Eucharystie oraz 359 serc na roratne Msze św. To w sumie 762 serca, czyli 50 metrów kw. serduszek. A od września - ponad 1000 - powiedział br. Piotr Kucharzewski.

Stalowa Wola. Serca dobrych uczynków

Podczas każdej dziecięcej Eucharystii losowane było jedno serce, a jego wykonawca otrzymywał na tydzień figurę św. Franciszka.

Br. Piotr Kucharzewski, katecheta w PSP nr 11 i wicemagister postulatu, opuszcza dziś klasztor braci mniejszych kapucynów w Stalowej Woli-Rozwadowie. Od września w Nowym Mieście nad Pilicą będzie pełnił posługę wicemagistra dla postulatu dwóch prowincji: warszawskiej i krakowskiej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama