Nowy numer 32/2022 Archiwum

Mistrzowie z Jastkowic

Lektorzy Starsi Liturgicznej Służby Ołtarza z parafii w Jastkowicach zdobyli puchar "KnC" podczas XVII Mistrzostw Polski LSO.

Drużyna parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Jastkowicach okazała się nie do pokonania podczas mistrzostw rozgrywanych 27 i 28 czerwca w Kołobrzegu. Ośmioosobowa reprezentacja lektorów pewnie zwyciężyła w poniedziałkowych meczach grupowych, zdobywając komplet punktów i awansując tym samym do wtorkowych rozgrywek play-off.

Po zaciętych spotkaniach z zespołami z Siedlec, Ujanowic, Rawy Mazowieckiej, w finale reprezentanci Jastkowic zmierzyli się z drużyną z Łopuszna. Podstawowy czas gry nie rozstrzygnął zwycięzcy. Po rzutach karnych, wynikiem 6-5 lektorzy diecezji sandomierskiej wygrali turniej i zdobyli tytuł Mistrzów Polski Liturgicznej Służby Ołtarza. 

Mistrzowie z Jastkowic   Puchar "KnC" zdobyli lektorzy z Jastkowic. Archiwum parafii w Jastkowicach

 - Dla chłopaków z naszej parafii jest to wielka przygoda i wspomnienia, które pozostaną do końca życia - komentuje tryumf swoich zawodników ich opiekun, ks. Rafał Kusiak. - Z pewnością, ten sukces będzie bodźcem, który przyczyni się do jeszcze większej integracji pomiędzy ministrantami i lektorami w parafii Jastkowice. Takie rozgrywki, nie tylko stają się okazją do rywalizacji sportowej, ale przyczyniają się do kreowania pozytywnego wizerunku Liturgicznej Służby Ołtarza, jako wspólnoty młodych chłopców, którzy przez piękno liturgii, wspólnie spędzony czas i sport pragną uwielbiać Pana Boga i to Jemu oddawać chwałę w swoim życiu - dodaje ks. Kusiak. 

 Mistrzostwa w Kołobrzegu rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: ministranci, lektorzy młodsi oraz lektorzy starsi. Diecezję sandomierską reprezentowały drużyny z parafii w Jastkowicach, Godziszowie, Janowie Lubelskim, Stanach oraz Ulanowie. 

Turniej został zorganizowany przez redakcję ogólnopolskiego miesięcznika dla ministrantów "KnC - Króluj nam Chryste" oraz ks. Pawła Guminiaka - pomysłodawcę i inicjatora Mistrzostw Polski LSO o Puchar "KnC".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama