Nowy numer 33/2022 Archiwum

Nowy Nart. Już jutro jubileusz

27 czerwca parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowym Narcie będzie świętować okrągły jubileusz - 100 lat od jej powstania. Uroczystą Mszę św. z tej okazji odprawi bp Edward Frankowski.

Stulecie to bardzo dostojny jubileusz. Parafianie zaczęli się do niego przygotowywać już dwa lata temu.

 - Rozpoczęliśmy od peregrynacji ikony Świętej Rodziny. Codziennie ikona odwiedzała inną rodzinę. Czas, z reguły godzina, mijał nam nie tylko na modlitwie, ale również rozmowie i wzajemnym poznawaniu się. Spotkanie kończyło się o godz. 21 Jasnogórskim Apelem. W kolejnym dniu obraz przejmowała następna rodzina. Peregrynacja trwała ponad rok, ponieważ w parafii jest około 250 rodzin. Obecnie ikona Świętej Rodziny jest już w świątyni. Kolejnym punktem przygotowań do jubileuszu były ubiegłoroczne Misje Święte, które przebiegały pod hasłem „Rodzina silna Bogiem”. Przypomina o nich misyjny krzyż na kościelnym placu oraz tegoroczna ich renowacja - wylicza ks. Adam Stachowicz, który jest dwunastym z kolei proboszczem od chwili erygowania parafii Nowy Nart.

Nowy Nart. Już jutro jubileusz

Materialnym wspomnieniem jubileuszu będą kubki rozprowadzane jako cegiełki, magnesy oraz puzzle z wizerunkiem parafialnego kościoła. Msza św. jubileuszowa sprawowana będzie 27 czerwca przez bp. Edwarda Frankowskiego i połączona będzie z bierzmowaniem. Świętowanie jubileuszu zakończy 10 lipca Rodzinny Piknik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama