Nowy numer 25/2022 Archiwum

Krzemionki. Okrągły jubileusz

Sto lat temu, dokładnie 19 lipca 1922 roku, geolog Jan Samsonowicz w Krzemionkach koło Ostrowca Świętokrzyskiego odkrył kopalnie krzemienia pasiastego.

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim od 16 do 24 lipca organizuje obchody rocznicy tego doniosłego wydarzenia.

Krzemionki. Okrągły jubileusz

- Będziemy świętować w gronie archeologów, konserwatorów zabytków górniczych, geologów, przyrodników, organizatorów turystyki oraz wszystkich miłośników pradziejów, którzy przez lata inicjowali i wspierali działania mające na celu zachowanie i umiejętne udostępnienie unikalnego zabytku archeologicznego, podniesionego w roku 2019 do rangi dobra UNESCO - poinformowała Kinga Niekurzak z Działu Promocji Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Krzemionki. Okrągły jubileusz

W tych dniach w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki odbędzie się  piknik pt. „Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia”, połączony z prezentacjami i warsztatami związanymi z epoką kamienia i wczesną epoką brązu oraz laboratoriami i pokazami popularnonaukowymi. W planie jest też inscenizacja historyczna, promocja okolicznościowej monety NBP, karty pocztowej Poczty Polskiej oraz wydawnictw naukowych i popularnonaukowych, a także wernisaż wystawy włoskiego fotografa pt. „Megality”.

Krzemionki. Okrągły jubileusz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama