Nowy numer 25/2022 Archiwum

Tarnobrzeg. Remonciak

Już w sobotę, 25 czerwca, będzie można przynieść lub wymienić się materiałami pozostałymi po domowych remontach.

Od godziny 11 do 13 przy Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Rusinowskiego będzie można przynieść i wymienić się tym, co pozostało po remontach - farbami, tapetami, listwami i innymi materiałami remontowo-budowlanymi. Zamiast przetrzymywać w piwnicach, na strychach, gdzie często leżakują przez wiele lat i w końcu okazują się bezużyteczne i trafiają na śmietnik, warto przynieść, być może dla kogoś okażą się przydatne.

- Nie tylko meble, akcesoria domowe, czy książki mogą stać się nieprzydatne w domu – mówi pomysłodawczyni Justyna Uchańska. - Często po remoncie pozostają nam tapety, pędzle, farby, gips, szpachle, kleje itp., które się marnują, a ktoś inny chętnie z nich może skorzystać. Stąd pojawił się pomysł na akcję wymiany tych materiałów. Będzie to kolejna akcja mająca zapobiegać marnowaniu, tym razem materiałów budowlanych. Remonciak, czyli zbiórka pozostałości po remontach i budowach odbędzie się 25 czerwca na PSZOK-u.

Tarnobrzeg. Remonciak   Organizatorzy akcji

Co zrobić z resztką farby, tapety, śrubkami, czy listwami po remoncie? Wędrują zazwyczaj do piwnicy, by przez lata przekładać je z miejsca na miejsce i zagracać przestrzeń, aż w końcu dojrzejemy do tego, by je wyrzucić.

Rzeczy, które nie zostaną zabrane, trafią do utylizacji.

Akcja odbywa się we współpracy z firmą FCC.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama