Nowy numer 25/2022 Archiwum

Zbydniów. Tętni w nas dobro

48 osób ze Zbydniowa i okolic oddało ponad 21,6 l krwi. Zebrano też ponad 250 kg darów dla Domu Dziecka w Tarnobrzegu.

Zbiórka krwi w ramach akcji „Tętni w nas dobro” odbyła się remizie OSP w Zbydniowie, a przeprowadziła ją ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Zbydniów. Tętni w nas dobro

- Dawcą krwi mógł być każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Podczas poboru krwi prowadzona była też zbiórka darów dla podopiecznych Domu Dziecka w Tarnobrzegu. Zbieraliśmy środki czystości, w tym proszki, chemię, środki higieny osobistej oraz słodycze, owoce, herbatę - wylicza Michał Dziuba, koordynator akcji.  

Organizatorzy zapewnili nie tylko bezpieczny i sprawny przebieg wydarzenia, ale również regeneracyjny posiłek i słodki upominek dla każdego uczestnika. Jednym z oddających krew był Daniel Zieliński, strażak ze Skwierzyna.

Zbydniów. Tętni w nas dobro

- Krew oddaję od trzech lat. Zrobiłem to już siedem razy i na pewno nie jest to koniec. Takie akcje są bardzo potrzebne, ponieważ przypominają o konieczności pomocy innym. Dziś przyjechało sześciu druhów z naszej OSP - powiedział pan Daniel.

Michał Dziuba, organizator akcji, otrzymał piękną maskotkę od kierownika Domu Dziecka w Tarnobrzegu.

Zbydniów. Tętni w nas dobro

- Jest to dowód wdzięczności za kolejną już zbiórkę darów dla wychowanków naszego domu. Trwa ona już kilka lat. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczamy na inne cele. W tym roku na letni wypoczynek dla 14 naszych podopiecznych - dodał Robert Chmiel, dyrektor Domu Dziecka w Tarnobrzegu.

Zbydniów. Tętni w nas dobro

Akcja ,,Tętni w nas dobro”  odbyła się  w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.  Jego regionalnymi operatorami byli: „Fundacja Przestrzeń Lokalna”, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” oraz  Stowarzyszenie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama