Nowy numer 25/2022 Archiwum

Nagroda dla mistrza wędkarstwa

Starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł wręczył nagrodę młodemu mistrzowi wędkarstwa Tymoteuszowi Plaskocie.

Okolicznościowy dyplom i nagroda pieniężna ufundowana przez starostwo były formą docenienia osiągnięć absolwenta Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie, będącego zawodnikiem kadry narodowej w wędkarstwie spławikowym. Dziewiętnastolatek z Nowej Dęby ma na swoim koncie szereg sukcesów i tytułów, zdobył bowiem m.in.: Mistrzostwo Podkarpacia, Mistrzostwo Polski Wschodniej, Mistrzostwo Polski Juniorów w 2017 roku, Wicemistrzostwo Świata również w 2017 roku wywalczone w Irlandii razem z drużyną. Jednym z ostatnich jest Spławikowe Grandx Prix  Polski  zdobyte na zawodach w Gdańsku. Tymoteusz Plaskota był pięciokrotnie powoływany do kadr narodowej.

- Tymoteusz Plaskota jest jedną z tych osób, które przynoszą splendor dla powiatu i rozsławiają go w kraju i na świecie - stwierdziła nowodębianina Krystyna Rusin, przewodnicząca Rady Powiatu Tarnobrzeskiego.

W imieniu radnych i zarządu powiatu gratulacje złożył mu Jerzy Sudoł, starosta tarnobrzeski, winszując już osiągniętych sukcesów, życzył kolejnych. Dodał także, iż sport wędkarski nie jest tani i wymaga sporych nakładów, stąd m.in. nagroda pieniężna.

Tymoteusz przyjechał do Tarnobrzega ze swoim tatą, Tadeuszem Plaskotą, który jest dla niego mentorem i wsparciem, a jeśli potrzeba także kierowcą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama