Nowy numer 32/2022 Archiwum

Jeżowe. Dominacja Stalowej Woli

W Zespole Szkół w Jeżowem rozstrzygnięto XI Podkarpacki Konkursu Twórczości Literackiej "Gdy słowa dojrzewają".

Do konkursu zgłoszono 68 prac. Jury pod przewodnictwem prezes rzeszowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich Małgorzaty Żureckiej wyłoniło laureatów nagród głównych, wyróżnień i nagród specjalnych.

W kategorii poezja pierwsza nagroda przypadła ex aequo Annie Adamczyk i Antoninie Mrowiec ze Stalowej Woli, zaś w kategorii prozy - Ilonie Karasińskiej z  Leżajska i Julii Raczyk też ze Stalowej Woli.

Jeżowe. Dominacja Stalowej Woli

Nagrodę drugą wśród poetów zdobyły Joanna Męcińska  i Martyna Wierzbicka ze Stalowej Woli, w prozie zaś - Zuzanna Drelich z Rzeszowa oraz Antonina Mrowiec ze Stalowej Woli.

Wiktoria Wermińska i Kacper Życzyński ze Stalowej Woli to laureaci trzeciej nagrody w kategorii poezja, natomiast  Magdalena Kraska z Rzeszowa, Andrzej Dechnik z Krzeszowa Górnego i Lena Leśniowska z Mielca odebrali ją za prozę.

Jeżowe. Dominacja Stalowej Woli

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Jeżowem, a jego przygotowaniem zajęli poloniści tej szkoły - Irena Czyżowska-Smusz i Ryszard Mścisz.  

Głównym patronem i zarazem sponsorem konkursu był starostwa niżański Robert Bednarz. Patronat sprawowali także: rzeszowski Oddział Związku Literatów Polskich, ogólnopolski kwartalnik literacko-artystyczny „Fraza” w Rzeszowie i Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli.

           

 

                         

           

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama