Nowy numer 32/2022 Archiwum

Stalowa Wola. Amadeusz zaprasza

VI Festiwal im. Janiny Garści odbędzie się w Stalowej Woli. Organizuje go, od 9 do 12 czerwca, Fundacja Wspierania Kultury "Amadeusz".

Współorganizatorem festiwalu jest Miejska Biblioteka Publiczna. Tutaj właśnie już 9 czerwca rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny "Tak widzę muzykę" i poetycki "Tak piszę muzykę".

- Przed publicznością zaprezentują się uczniowie Szkoły Muzycznej w Jeżowem oraz wokalistki studia VIVO z SDK w Stalowej Woli - poinformował Tomasz Gotkowski z MBP w Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Amadeusz zaprasza

Kolejne festiwalowe atrakcje organizatorzy zaplanowali w Spółdzielczym Domu Kultury. W piątek 10 czerwca odbędzie się tam koncert nauczycieli i uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej w Jeżowem pt. "Bajkowa muzyka dla smyka". Dzień później "Ekspresje romantyczne" zaprezentują Agata Kielar-Długosz, Łukasz Długosz i Artur Jaroń, zaś 12 czerwca to czas na "Muzyczne rozmaitości na letni wieczór" w wykonaniu muzyków: Aleksandry Szwejkowskiej-Belic, Marii Belic, Cezarego Saneckiego i Barbara Saneckiej.

Janina Garścia, kompozytorka i pedagog, urodziła się w Krakowie w 1920 roku. Działalność kompozytorską rozpoczęła w 1942 r., a jej dorobek twórczy obejmuje ponad 700 utworów. Zmarła 1 marca 2004 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama