Nowy numer 33/2022 Archiwum

Stalowa Wola. Przystanki naszej historii

Konsultacje społeczne dotyczące powstania punktów informacji historycznej odbędą się w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli.

Już 9 czerwca o godz. 16 mieszkańcy zapoznają się z założeniami ich powstawania. - Z "Przystanków naszej historii", ulokowanych w pobliżu zabytkowych budynków i historycznych miejsc na osiedlach Charzewice, Rozwadów i dawnej wsi Pławo, skorzystają mieszkańcy Stalowej Woli i turyści już od przyszłego roku. Punkty historyczne będą bazą dla edukacji historycznej w przestrzeni otwartej, zwłaszcza w okresie od wiosny do jesieni - poinformowała Magdalena Wielgocka z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Przystanki naszej historii

Projektem "Przystanki naszej historii" zarządza gmina Stalowa Wola, a został on wsparty finansowo aż w 85 proc. z Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Resztę pokrywa budżet państwa.

Wytypowane są już  lokalizacje takich punktów. Będą to okolice: ochronki i dawnej wsi Pławo, klasztoru kapucynów i cmentarza rozwadowskiego, kirkutu, budynku Sokoła i dawnego sądu, dworca kolejowego, Muzeum Kedywu, rozwadowskiego rynku, muzeum i kompleksu podworskiego w Charzewicach (park Lubomirskich).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama