Nowy numer 33/2022 Archiwum

Gorzyce. Zasłużeni i stypendyści

Troje mieszkańców otrzymało tytuły Zasłużony dla Gminy Gorzyce. 12 zaś uzdolnionych uczniom Fundacja "Ukryte Talenty" przyznała stypendia.

Bronisława Antończyk otrzymała ten tytuł pośmiertnie. Była nauczycielką, dyrektorką szkoły w Trześni oraz społeczniczką.

 - Kiedy pod koniec lat 50. ubiegłego wieku zainicjowano program „Tysiąc szkół na tysiąclecie”, Bronisława Antończyk od razu się do niego włączyła. Dzięki temu w 1961 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Trześni, jako pierwsi w powiecie tarnobrzeskim, rozpoczęli naukę w pierwszej tysiąclatce - przypomniał Krzysztof Maruszak, przewodniczący Rady Gminy Gorzyce.

Gorzyce. Zasłużeni i stypendyści

Nagrodę w jej imieniu odbierała córka Jadwiga Stępień oraz wnuczka Katarzyna Stępień.

- Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia. Zawsze jest miło, jeżeli docenia się ludzi, którzy dużą część swojego życia poświęcają dla innych. Miło jest też, że po tylu latach ktoś jeszcze o tym pamięta, a przecież moja babcia nie żyje od 23 lat - powiedziała wnuczka nagrodzonej.

Drugi z zasłużonych dla gminy Gorzyce, Krzysztof Kapała, to kapelmistrz dętej orkiestry, wychowawca wielu młodych muzyków. Gorzyce. Zasłużeni i stypendyści

- Z gminą jestem praktycznie związany całe życie. Muzyczne zdolności odkrył we mnie tato, ale dalej karierą pokierował Jan Leszek Urbany, założyciel miejscowej orkiestry dętej, którą dziś sam prowadzę.  W tym roku obchodzę jubileusz 30-lecia pracy artystycznej. W Gorzycach się wychowałem i zdobyłem całą moją wiedzę, ale urodziłem się w Trześni - powiedział kapelmistrz.

Mariusz Złotek zaś to kiedyś piłkarz i piekarski sędzia, który, jak zauważył wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy, wspaniale reprezentuje i promuje lokalny samorząd.

- Od 52 lat jestem związany z tą gminą; tu się urodziłem, chodziłem do szkoły, grałem w piłkę nożną, a obecnie pracuję w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej. Bardzo się cieszę z tego tytułu - wyznał pan Mariusz.

Gorzyce. Zasłużeni i stypendyści

Statuetki nagrodzonym wręczał Krzysztof Maruszak i Leszek Surdy.

Aleksander Matyka, Karol Łysiak, Kamila Skwara, Filip Winiarski, Oliwier Kotwica, Maksymilian Janiec, Natalia Łysiak, Marcin Modras, Tomasz Ciastek, Iwona Sulewska, Michał Rękas i Bartłomiej Skwara otrzymali natomiast stypendia w wysokości od 800 do 1,5 tys. złotych.

Stypendia wręczali Mariusz Wiatr, reprezentujący Fundację „Ukryte Talenty”, oraz Katarzyna Stępień z ramienia Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Młodzieży „Sami dla siebie”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama