Nowy numer 25/2022 Archiwum

Ulanów. Zapach lata

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie ogłosiła konkurs plastyczny pt. "Rój pomysłów wokół ula", który miał na celu popularyzację pszczelarstwa, wiedzy o pszczołach i ich ochronie, a także pożytków płynących z hodowli pszczół.

Konkurs skierowany był do mieszkańców wiosek i zorganizowany w dwóch kategoriach: dla dzieci oraz dla młodzieży i dorosłych. 

- Prace plastyczne zgłoszone do konkursu mogły być wykonane w dowolnej technice i formie na przykład obraz, rysunek czy rzeźba. Wykonawca miał za zadanie sfotografować pracę i zdjęcie przesłać na wskazany adres e-mailowy. Do konkursu można było zgłosić tylko jedną pracę - poinformował Wacław Piędel, pszczelarz z Bielińca w gminie Ulanów.

Do konkursu wpłynęło 300 prac, w tym Małgorzaty Sudoł z "Pasieki na ogrodzie" w Bielińcu.

- Jej praca, wykonana w formie haftu krzyżykowego, pt. "Zapach lata", przedstawiająca pszczoły zbierające nektar z kwiatu zajęła III miejsce, co jest dużym sukcesem. Praca znajduje się w domku w Bielińcu w "Pasiece na ogrodzie". Można ją oglądać, korzystający z apiterapii, czyli leczenia pszczelimi produktami - dodał pan Wacław.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama