Nowy numer 26/2022 Archiwum

Po raz 13. upamiętnią papieża

W sobotę 4 czerwca z Sandomierza wyruszy 13. Sandomierski Rajd Papieski. Tym razem trasa rajdu rowerowego powiedzie z Sandomierza przez Trześń, Furmany, Grębów, Krawce do Stanów Bojanowskich.

Trasa rajdu wyniesie tym razem 38 km. Rowerzyści wyjadą z Bulwaru Marszałka Piłsudskiego w Sandomierzu o godz. 9. Zakończenie Rajdu planowane jest na godz. 13 przy kościele parafialnym w Stanach Bojanowskich.

Osoby chętne mogę składać zgłoszenia wraz z oświadczeniami osobiście od 23 maja do 4 czerwca w godzinach 8-12 w budynku MOSiR Miejskiego Stadionu Sportowego przy ul. Koseły 3a w Sandomierzu lub elektronicznie na adres mailowy: sekretariat@mosir.sandomierz.pl od 30 maja. Zapisy będą prowadzone także na godzinę przed startem w biurze organizacyjnym Rajdu na Bulwarze Marszałka Piłsudskiego w Sandomierzu. Wszystkie informacje można znaleźć na stronach internetowych diecezji, Urzędu Miasta w Sandomierzu oraz MOSiR w Sandomierzu.

Jak podkreślił ks. Wojciech Kania, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa w Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, trasa rajdu nie jest trudna. Dedykowana jest całym rodzinom z dziećmi, małżeństwom i osobom indywidualnym. Nie ma tam stromych podjazdów, spora część wiedzie przez malownicze tereny. – Do udziału w rajdzie rowerowym zaproszeni są wszyscy. Nie jest to wyścig. To wydarzenie nie tylko ma nas integrować, ale także skupiać wokół postaci św. Jana Pawła II - dodał ks. Wojciech Kania.

Sandomierski Rajd Papieski jest organizowany z inicjatywy biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, który także bierze w nim udział. Rajd jest formą upamiętnienia pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Sandomierza, która miała miejsce 12 czerwca 1999 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama