Nowy numer 25/2022 Archiwum

Bez wody ani rusz

Tarnobrzeskie Wodociągi prowadzą akcję pod hasłem "Woda wokół nas" skierowaną do przedszkolaków.

Stanowi ona kontynuację prowadzonej przed kilku latu kampanii edukacyjnej "Kropla wiedzy o wodzie". W jej ramach został ogłoszony konkurs plastyczny.

Dzieci z tarnobrzeskich przedszkoli mają wykonać prace plastyczne, które będą nawiązywać do hasła tegorocznej akcji "Woda wokół nas". Na autorów najciekawszych obrazków czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs jest jednym z elementów projektu Wodociągów, stawiającym sobie za cel edukację i uświadomienie dzieciom roli wody dla naszej planety, a co za tym idzie również w życiu człowieka. W początkach maja do wszystkich przedszkoli w Tarnobrzegu zostały rozesłane ulotki z informacjami, dzięki którym maluchy mogły się dowiedzieć skąd bierze się woda, w jaki sposób trafia ona do domów, co się z nią dzieje, po tym jak trafi do kanalizacji, dlaczego należy pić dużo wody, a także jak należy ją rozsądnie i oszczędnie zużywać. Nauczycielki natomiast otrzymały konspekty dotyczące zajęć poświęconych roli wody w naszym życiu.

Bez wody ani rusz   Plakat informacyjny. Tarnobrzeskie Wodociągi

- Opowiadamy o tym, że woda nie tylko gasi pragnienie, ale dobroczynnie wpływa na nasze zdrowie, wygląd i samopoczucie. Mówimy dlaczego regularne nawadnianie jest bardzo ważne i jakich ilości wody codziennie potrzebuje nasz organizm, aby mógł właściwie funkcjonować. A także o tym, jakie nawyki powinniśmy w sobie wykształcić, aby oszczędzać wodę, z którą mamy na co dzień do czynienia - mówi Witold Wiśniewski, prezes Tarnobrzeskich Wodociągów. - To informacje, które powinien znać każdy z nas, niezależnie od wieku. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że istnieje potrzeba ciągłej edukacji w tym temacie. Dzieci są wyjątkowo wdzięcznymi słuchaczami, a często też najlepszymi nauczycielami dla dorosłych, dlatego postanowiliśmy pójść z tą wiedzą właśnie do nich.

Dzięki lekcjom przedszkolaki dowiedziały się, że woda nie służy tylko do picia, przygotowywania posiłków, mycia, sprzątania, ale jest również niezbędna w wielu procesach produkcyjnych zarówno żywności, jak i odzieży, urządzeń elektronicznych, samochodów itd.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama