Nowy numer 25/2022 Archiwum

Nisko - Ardmore. Przy studni z baldachimem

11 uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbywa obecnie zawodowe praktyki w Irlandii. Są tam w ramach programu Erasmus.

Praktyki w Cork, w drugim co wielkości mieści Irlandii, organizuje im firma Your International Training z siedzibą w Mallow, z którą RCEZ w Nisku współpracuje od kilku lat.

Praktykanci z Polski nie tylko podnoszą swoje zawodowe umiejętności, ale również doskonalą język angielski, gdyż mieszkają u irlandzkich rodzin oraz poznają uroki Zielonej Wyspy, jak popularnie nazywana jest Irlandia.

Nisko- Ardmore. Przy studni z baldachimem

Uczniowie RCEZ w Nisku oraz ich opiekunowie, Ewelina Miklas oraz Jacek Piotrowski, zwiedzili już nadmorską miejscowość Ardmore niedaleko Youghal, najstarszą osada chrześcijańską w tym kraju.

- Naszą przygodę rozpoczęliśmy spacerem na wzgórze, gdzie znajduje się okrągła trzydziestometrowa wieża z XII wieku, ruiny katedry i kaplicy. W trakcie spaceru po klifach podziwialiśmy celę św. Declana, wrak statku Samson i studnię z kamiennym baldachimem. Punktem kulminacyjnym naszej wyprawy było leniuchowanie na plaży i kąpiel w morzu. W drodze powrotnej odwiedziliśmy urokliwe miasteczko Cobh, miejsce ostatniego przystanku Titanica. Zwiedziliśmy także neogotycką katedrę św. Kolmana, jeden z najwyższych budynków w Irlandii - powiedziała Ewelina Miklas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama