Nowy numer 49/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Uwaga na czerniaka

Każdego roku w maju obchodzony jest dzień walki z czerniakiem. W ramach kampanii "Razem dla zdrowia. Czerniak" mieszkańcy stalowowolskiego powiatu będą mogli bezpłatnie zbadać niepokojące ich zmiany skórne.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji  jest Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli. Pomogą też między innymi samorządy oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

- Czerniak może rozwinąć się u każdego, a Polacy ze względu na jasną karnację skóry są w dużym stopniu narażeni właśnie na ten nowotwór. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i również dlatego postanowiliśmy zorganizować całą akcję - wyjaśniła  Monika Pachacz-Świderska, dyrektor Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Akcja rozpocznie się 23 maja od wykładów na temat profilaktyki czerniaka. Zostaną one wygłoszone przez lekarzy dermatologów w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Stalowa Wola. Uwaga na czerniaka

Podczas spotkania będzie też można zapisać się na bezpłatne konsultacje z lekarzem dermatologiem. 26 maja (czwartek) oraz 28 maja (sobota) lekarze dermatolodzy z  Powiatowego Szpitala Specjalistycznego będą czekali na mieszkańców w gabinetach Poradni Dermatologicznej przy ul. Wyszyńskiego, a także w SPZOZ przy ul. Kwiatkowskiego.

- W czwartek 26 maja zorganizujemy je w godzinach od 14:00 do 18:00, natomiast w sobotę 28 maja odbędą się one w godzinach od 10:00 do 14:00 - dodała  M. Pachacz-Świderska.

To akcja, w której warto wziąć udział. Dlaczego? - Czerniak jest tak niebezpieczny, ponieważ charakteryzuje się bardzo szybkim wzrostem oraz tym, że łatwo daje przerzuty i to nie tylko do skóry, ale również do narządów wewnętrznych. Dlatego też wszystkie zmiany skórne, które budzą nasz niepokój, powinny zostać zbadane przez lekarza dermatologa. I teraz będzie ku temu doskonała okazja - zachęca Jerzy Maciąg, lekarz kierujący Oddziałem Dermatologicznym Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy