Nowy numer 49/2023 Archiwum

Mściów. Poezja dla Jana Pawła II

Po raz szósty w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mściowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski z cyklu "Poezja dla Jana Pawła II".

Tegorocznym hasłem konkursu były słowa: "Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja". W ten sposób uczczono pamięć Jana Pawła II w 41. rocznicę zamachu na jego życie.

W zmaganiach o piękną interpretację polskiej poezji patriotyczno-religijnej wzięło udział prawie 30 uczniów z 9 szkół, zarówno z gminy Dwikozy (Mściów, Dwikozy, Góry Wysokie, Słupcza, Garbów Stary), jak i z terenu diecezji, noszących imię św. Jana Pawła II: Stalowej Woli, Potoczka, Gorzyc i Zabrnia.

Mściów. Poezja dla Jana Pawła II   Były także występy artystyczne. Joanna Sarwa /Radio Leliwa

Laureatami w kategorii klas V zostali: pierwsze miejsce - Miłosz Nadbereżny z PSP nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli; drugie miejsce - Jan Łukaszek z SP im. Jana Pawła II w Mściowie; trzecie miejsce - Alicja Lipiarz z SP im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Michalina Miry z SP im. Ziemi Sandomierskiej w Słupczy. W kategorii klas VI triumfowały Aleksandra Paszko i Julia Karaczewska ze Stalowej Woli oraz Wiktoria Chmiel z Potoczka, a wyróżnienie przypadło Martynie Kwasek z Gorzyc. W kategorii klas VII na podium znalazły się Barbara Bukała z Dwikóz, Oliwia Winiarczyk z Gór Wysokich oraz Amelia Lipiarz z Dwikóz. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Barbara Osuch ze szkoły w Słupczy. Laureatami w kategorii klas VIII zostali Łukasz Grębowiec ze Mściowa, Kamil Partyka z Gór Wysokich i Oliwia Sułek z Gorzyc. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Oliwia Lebida z Słupczy.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: biskup sandomierski, świętokrzyski kurator oświaty oraz wójt gminy Dwikozy i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu. Koordynatorkami wydarzenia były Ewa Dajas i Małgorzata Sitarska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy