Nowy numer 49/2023 Archiwum

Tarnobrzeg. III Festiwal Rękodzieła

W przyszły weekend tarnobrzeskim rynkiem zawładną lokalni rękodzielnicy.

Odbędzie się bowiem III Tarnobrzeski Festiwal Rękodzieła i Rzemiosła organizowany przez Fundację "Mieć Pasje" przy wsparciu Tarnobrzeskiego Domu Kultury i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu.

- Jego zadaniem jest promowanie lokalnych rękodzielników, artystów, by łatwiej było im zaistnieć w środowisku. W tym roku po raz trzeci organizujemy zatem festiwal, na którym będą mogli zaprezentować swoje prace, wyroby. Przenieśliśmy jego termin z lipca na maj, z uwagi na bliskość innego wrosłego już w tarnobrzeską tradycję Jarmarku Dominikańskiego, odbywającego się zwyczajowo na początku sierpnia, na którym również dominuje rękodzieło - wyjaśnia Beata Grzywacz, prezes Fundacji "Mieć Pasje".

Festiwal odbywać się będzie 21 i 22 maja, a chętni do udziału w nim mogą zgłaszać się jeszcze do 18 maja, poprzez facebookowy profil fundacji lub wysyłając mail na adres: kontakt@beatagrzywacz.pl czy kontaktując się telefonicznie pod numerem: 607 641 252.

W tym roku festiwalowi towarzyszyć będą dodatkowe wydarzenia. - W sobotę odbędzie się pokaz małych strażaków z Suchorzowa. I będą to rzeczywiście mali druhowie, albowiem swoje umiejętności zaprezentują dzieci w wieku 8-10 lat. Natomiast na godz. 15 przewidziane są warsztaty makramy, podczas których będziemy wspólnie wyplatać drzewko. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił, a gdzie drzewko zostanie umieszczone, o tym zdecydują uczestnicy zabawy - mówi B. Grzywacz. - W niedzielę natomiast zapraszamy do "Kawiarenki u Telimeny". Tego dnia Fundacja "Serce Lasowiackie" im. Barbary i Franciszka Mortków oraz Szkoły Katolickie im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu podsumują swój projekt idealnie łączący się z naszą kawiarenką. Przeniesiemy się w początek XIX w., do czasu akcji "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Zaserwujemy potrawy z tamtego okresu, zostanie odtańczony nieodzowny polonez.

Idea festiwalu zrodziła się z potrzeb zgłaszanych przez tarnobrzeskich twórców, rękodzielników napotykających na trudności w przebiciu się na rynek, w dotarciu do klienta ze swoimi wyrobami, pracami.

Organizatorzy zapraszają w sobotę i niedzielę od godz. 10 do 18.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy