Nowy numer 25/2022 Archiwum

Stalowa Wola. Pakiety ratujące życie

"Pakiet S.O.S." to profilaktyczna akcja, którą organizuje stalowowolski powiat i Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

O jej szczegółach poinformowano dziennikarzy podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli.

- Pakiety są przede wszystkim dla osób starszych, schorowanych, samotnych oraz kierowców wyjeżdżających za granicę (mają bowiem także wersję w j. angielskim). Pakiety S.O.S. zawierają kopertę z kilkoma podstawowymi danymi (choroby, numer telefonu do najbliższego członka rodziny, miejsce przechowywania medycznej dokumentacji, grupa krwi, przyjmowane leki itp.). W przypadku nagłej konieczności, wypadek czy utrata przytomności, ratownicy będą od razu wiedzieli, jak pomóc. Taki pakiet, z dołączanym magnesem, powinien być umieszczony w widocznym miejscu w domu. Najlepiej na lodówce - poinformował starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Stalowa Wola. Pakiety ratujące życie

Na początku, dla sprawdzenia stopnia zainteresowania, rozprowadzonych będzie 700 takich pakietów, które już od poniedziałku, 16 maja, można odbierać w Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli lub u dzielnicowych, w posterunkach policji w gminach powiatu oraz MOPS. Pakiety są darmowe.

Stalowa Wola. Pakiety ratujące życie

- Ważne by zawartą w pakiecie kopertę wypełnić czytelnym pismem i aktualnymi danymi - dodał Robert Kotwica z KPP w Stalowej Woli.

Zdaniem zaś Jacka Irackiego, komendanta KPP w Stalowej Woli, pakiety S.O.S z informacjami o schorzeniach będą też ogromną pomocą dla lekarza mającego potwierdzić nagły zgon danej osoby, usprawnią cały ten proces.

Stalowa Wola. Pakiety ratujące życie

- Od stycznia do maja tego roku w stalowowolskim powiecie zanotowaliśmy 40 takich zgonów - uzupełnił komendant.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama