Nowy numer 25/2022 Archiwum

Stawiamy na edukację

To nowa akcja organizowana przez Zakłady Chemiczne "Siarkopol" skierowana do szkół podstawowych.

Firma, która w poprzednich latach realizowała projekt "Od ziarna po plon" adresowany do przedszkoli, postanowiła przeskoczyć o poziom wyżej i zaprosić do udziału w nowym konkursie szkoły podstawowe z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego.

Do wygrania jest 20 tysięcy złotych, które zwycięska placówka będzie mogła przeznaczyć na zakup wyposażenia i pomocy dydaktycznych potrzebnych do realizacji programów nauczania, jak również remonty pomieszczeń szkolnych.

Zadaniem szkół będzie uzasadnienie, dlaczego akurat do nich ma trafić nagroda, i ta za tę część mogą uzyskać maksymalnie 70 punktów. W drugiej części zaś zostaną zobligowane do opracowania i przedstawienia pomysłu na akcję ekologiczną (do 30 punktów), a przypadku wygranej do jej zrealizowania.

Konkurs wystartował dzisiaj, czyli 9 maja i zakończy się 3 czerwca.

- Celem akcji jest edukacja ekologiczna, która należy rozpoczynać od najmłodszych lat. Badania uniwersyteckie dowodzą, że dzieci mające do czynienia z przyrodą, obserwujące i uczestniczące w uprawie roślin, nabierają dobrych zwyczajów żywieniowych, chętniej sięgając po zdrowe warzywa i owoce, aniżeli słodycze czy żywność wysoko przetworzoną - mówiła Anna Pekár, wicedyrektor ds. Oddziału Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Tarnobrzegu.

Wojciech Brzezowski podkreślił, iż spółka ZCh stawia sobie także za cel wspieranie oraz realizowanie akcji społecznych i edukacyjnych.

- Utożsamiamy się z rynkiem lokalnym, cieszymy się, że nasze pomysły spotykają się z aprobatą. W tym roku przystępujemy do realizacji nowego projektu "Stawiamy na edukację" i pilotażowo będzie on adresowany tylko do jednej szkoły. W przyszłym roku zwiększymy liczbę nagradzanych placówek, jak również wysokość nagrody - zapewnił prezes ZCh.

Wnioski konkursowe oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej Zakładów Chemicznych "Siarkopol" (TUTAJ), ponadto, do każdej szkoły PCEN drogą elektroniczną  prześle cały pakiet. Wyniki zostaną podane na stronie spółki do 10 czerwca. Zwycięska placówka będzie miała pół roku na zrealizowanie zaproponowanego we wniosku konkursowym projektu ekologicznego.

Partnerem akcji jest Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Tarnobrzegu.   

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama