Nowy numer 26/2022 Archiwum

Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli

64. Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w Lekkiej Atletyce odbyły się na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W tym roku wystartowało około 300 lekkoatletów z Polski i 12 Ukrainy, ze Lwowa i Iwano-Frankiwska, którzy rywalizowali w biegach na różnych dystansach, skoku wzwyż, rzucie młotem i dyskiem oraz sztafecie szwedzkiej mężczyzn i kobiet (bieg na 100, 200, 300 i 400 m).

Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli

Zawody rozpoczęły się od rzutu młotem kobiet i mężczyzn. Wśród panów, wynikiem 60,91 m, zwyciężył Alan Witas ze Stalowej Woli (ubiegłoroczny mistrz Polski w tej dyscyplinie), a kobiet - Maria Duszkiewicz z Mielca, która posłała młot na odległość 54,78 m.

Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli

- Liczyłam na więcej, ale rekord klubu i tak pobiłam. Młotem rzucam już cztery lata. Lubię tę dyscyplinę, ponieważ dostarcza wielu emocji. Wymaga też dużo wysiłku - zwierzyła się zwyciężczyni.

Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli

Potem, na 100 metrów, pobiegli najmłodsi uczestnicy mistrzostw, rocznik 2012 i młodsi. Tę konkurencją wygrała 10 - letnia Victoria Tovarnytska z Ukrainy.

Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli

Medale wręczał prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, poseł Rafał Weber oraz Magdalena Więckowicz, prezes Nadsańskiego Banku Spółdzielczego, głównego sponsora mistrzostw.

Współorganizatorami zawodów byli: Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, Urząd Miasta i Rada Miejska Stalowej Woli oraz MOSiR.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama