Nowy numer 31/2022 Archiwum

Kiermasz Centrum Wolontariatu

Tarnobrzeskie Centrum Wolontariatu w najbliższą niedzielę zaprasza na kiermasz wielkanocny.

Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

- Zapraszamy serdecznie w niedzielę 10 kwietnia przed siedzibę Tarnobrzeskiego Centrum Wolontariatu na kiermasz wielkanocny, który odbędzie się w godzinach od 10 do 14. Będzie się sporo działo i będzie można nabyć piękne świąteczne ozdoby: stroiki, pisanki, dekoracje stołowe i nie tylko. Wszystkie rzeczy są rękodziełem. Będą również słodkości: ciasta, ciasteczka w tym nieodzowne na wielkanocnym stole babki i mazurki - zachęca Natalia Smalera, wolontariusza TCW.

Kiermasz Centrum Wolontariatu   Organizatorzy zapewniają, że oprócz tak unikalnych stroików będą także smakowite ciasta. Marta Woynarowska /Foto Gość

Pomysł, jak zdradza Justyna Uchańska z Tarnobrzeskiej Rady Kobiet, zrodził ad hoc. Do zorganizowania kiermaszu wolontariusze TCW zaprosili Tarnobrzeskie Centrum Seniora oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. - Stwierdziliśmy: zróbmy coś jeszcze! - uśmiecha się Justyna Uchańska. - Zwłaszcza że potrzeby są wciąż ogromne. Dary, zgromadzone w naszych magazynach, trafiają do Ukrainy oraz uchodźczyń i uchodźców, którzy przyjechali i pozostają w Tarnobrzegu. Tymczasem zbiórki osłabły i zjawisko to występuje w całym kraju, nie tylko u nas, entuzjazm z pierwszych dni wojny powoli opada, dlatego musimy podejmować różne działania, by móc i mieć ich czym wspierać. Nikt bowiem nie wie, jak długo jeszcze wojna potrwa, kiedy Ukrainki i Ukraińcy będą mogli wrócić do swoich domów, o ile te jeszcze istnieją - zauważa wolontariuszka.

- Wszystkie rzeczy, które w niedzielę będzie można nabyć przygotowują wolontariusze, wśród nich są także panie z Ukrainy, które przyjechały do Tarnobrzega, uciekając przed wojną, oraz niezawodni seniorzy - mówi Natalia Smalera.

Kiermasz Centrum Wolontariatu   Tarnobrzeskie Centrum Seniora włączyło się ochoczo w przygotowanie świątecznych ozdób na kiermasz. Marta Woynarowska /Foto Gość

Ci ostatni, jak mają w zwyczaju, do sprawy podeszli poważnie i profesjonalnie.

- Zostaliśmy poproszeni przez naszych sąsiadów, czyli Centrum Wolontariatu, o włączenie się w przygotowanie ozdób świątecznych na kiermasz wielkanocny, co przyjęliśmy z entuzjazmem. Wykonaliśmy już sporo pisanek z wykorzystaniem wydmuszek jaj gęsich, które są o wiele trwalsze i twardsze od kurzych, oraz zwykłych jajek ugotowanych na twardo. Zastosowaliśmy metodę dekorowania farbami akrylowymi. Przygotowałam proste wzory, z którymi nawet ktoś bez uzdolnień plastycznych doskonale mógł sobie poradzić. Ponadto upieczemy ciasta z wykorzystaniem sekretnych przepisów pań. Chcemy w ten sposób dołożyć swoją małą cegiełkę do tego szczytnego przedsięwzięcia - opowiada Malwina Nyk-Walska, animatorka Tarnobrzeskiego Centrum Seniora.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama