Nowy numer 49/2023 Archiwum

Nisko. Mała Akademia Tradycji

Niżańskie Centrum Historii i Tradycji we współpracy z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza dzieci na spotkania z kulturą regionu.

 Będą się one odbywać pod hasłem Mała Akademia Tradycji.

- Celem tych spotkań jest przybliżenie dzieciom, głównie uczniom ze szkół podstawowych niżańskiej gminy, lokalnych tradycji i kultury ludowej. Podczas zajęć ich uczestnicy zapoznają się z regionalnymi tradycjami, wiejską modą, zdobnictwem. Poznają także elementy krajobrazu kulturowego, takie jak przydrożne krzyże i kapliczki. Będą mieć też możliwość zobaczyć dawne wiejskie zabawy i zabawki - wyjaśniła Małgorzata Kawa z Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji w Nisku.

Nisko. Mała Akademia Tradycji

Spotkania odbywać się będą w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji, a poprowadzą je edukatorzy z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Na dzieci czekają takie między innymi atrakcje jak: warsztaty skrobania pisanek, przebieranki w dawne stroje, warsztaty bibułkarskie, dawne gry i zabawy.

Będą to cztery spotkania, jedno co miesiąc. Początek już 11 marca. Tematem pierwszych zajęć będą wielkanocne zwyczaje Lasowiaków, a złożą się na niej: prelekcja oraz warsztaty skrobania pisanek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy