Nowy numer 26/2022 Archiwum

Koprzywnica. Portret miasta

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza do obejrzenia wystawy malarskiej "Portret Krosna".

Prezentowanych jest na niej 20 prac artystów z Polski i zagranicy, uczestniczących w dorocznym sympozjum malarskim, organizowanym przez krośnieńskie Biuro Wystaw Artystycznych. - Udało się nam nawiązać współpracę z BWA w Krośnie, z czego bardzo się cieszymy, zależy nam bowiem na kontaktach i współdziałaniu z większymi i uznanymi instytucjami kultury, a do takich z pewnością należy krośnieńska placówka - mówi Krzysztof Pitra, dyrektor ośrodka kultury w Koprzywnicy.

Obrazy ukazują Krosno widziane oczami malarek i malarzy. Są prace realistyczne, abstrakcyjne, a także odrealnione poetyckie wizje. Każda z nich pobudza wyobraźnię odbiorców i każda w sposób bardzo indywidualny oddaje obraz miasta, jaki jawi się danej artystce, artyście.

Koprzywnica. Portret miasta   Na wystawie prezentowanych jest 20 prac artystek i artystów z Polski i zagranicy. MGOKiS w Koprzywnicy

Dotychczas krośnieńskie BWA zorganizowało dziesięć edycji Sympozjum Malarskiego "Portret Krosna", wcześniej od lat 80. ubiegłego wieku organizowało plenery artystyczne noszące nazwę "Bieszczadzkie", które odbywały się daleko od miasta. W dziesięciu edycjach sympozjum uczestniczyli twórcy z Austrii, Czech, Danii, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Węgier, Kolumbii, Korei Południowej oraz Polski. Każdy z nich pozostawił jedną ze swych prac, trafiających do zbiorów biura, wzbogacając w ten sposób jego kolekcję malarstwa współczesnego. W sumie w ten sposób instytucja pozyskała 160 prac cenionych autorów. Z tej kolekcji na wystawę w koprzywnickim ośrodku kultury zostało wybranych 20. - Niestety ogranicza nas szczupłość przestrzeni wystawienniczej, dlatego możemy zaprezentować tylko fragment kolekcji, która naprawdę robi wrażenie - dodaje K. Pitra.

Wystawę można oglądać do końca marca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama