Nowy numer 32/2022 Archiwum

Gorzyce. Zaoszczędzą sporo czasu

Nowy sprzęt do dezynfekcji ambulansów trafił do Centrum Medycznego w Gorzycach.

Do tej pory zespół ratowników, aby zdezynfekować karetkę, musiał jechać do Tarnobrzega lub Stalowej Woli.

Gorzyce. Zaoszczędzą sporo czasu

- Zajmowało to około 3 godzin i przez ten czas ambulans, jak i cały zespół był wyłączony z systemu. Dzięki przychylności samorządów udało się zakupić nowe urządzenia, które poprawią jakość oferowanych przez nas usług - powiedział  Grzegorz Gałuszka, dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Urządzenia kosztowały ponad 52 tys. złotych.

Gorzyce. Zaoszczędzą sporo czasu

- Nasi mieszkańcy korzystają z pomocy zespołu stacjonującego w Gorzycach, dlatego czujemy się w obowiązku, aby wspierać działania, które mają na celu ochronę zdrowia i życia - dodał Paweł Gardy, wójt gminy Zaleszany.

Gorzyce. Zaoszczędzą sporo czasu

-  Z perspektywy czasu mogę ocenić, jak bardzo ważne dla mieszkańców gminy Gorzyce, ale też okolicznych gmin, były decyzje, które podejmowaliśmy na przełomie 2016 i 2017 roku o utworzeniu Centrum Medycznego w Gorzycach. Tylko w zeszłym roku gorzycki zespół medyczny wyjeżdżał około 500 razy. Cieszę się również, że możemy liczyć na pomoc samorządu Zaleszan - uzupełnił Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Gorzyce. Zaoszczędzą sporo czasu

Centrum Medyczne w Gorzycach działa od 1 lipca 2017 roku. Na jego  potrzeby gmina wybudowała garaż, w którym stacjonuje karetka. Inwestycja została sfinansowana z budżetu gminy, a jej koszt to 235 tys. złotych, w  tym 40 tys. zł. - to wkład Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu.

Centrum Medyczne w Gorzycach wchodzi w skład Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu i pracuje w nim 12 ratowników. 24-godzinny dyżur  pełni dwuosobowy zespół.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama