Tarnobrzeg. Sprzęt rehabilitacyjny za darmo

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przypomina o działającej bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i pielęgnacyjnego.

Otwarta w listopadzie 2019 roku bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i pielęgnacyjnego dla dzieci i dorosłych zaprasza do korzystania z jej oferty.

Pomysł na utworzenie wypożyczalni zrodził się z doświadczeń pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, do których napływały sygnały, wnioski od osób potrzebujących sprzętu wspomagającego ich funkcjonowanie. Placówka powstała w ramach projektu "Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego", realizowanego przez MOPR przy współfinansowaniu Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Tarnobrzeg. Sprzęt rehabilitacyjny za darmo   Na stanie są m.in. łóżka sterowane pilotem, balkoniki, rowery stacjonarne, pionizatory. Marta Woynarowska /Foto Gość

Z jej usług mogą korzystać mieszkańcy Tarnobrzega, zarówno dorośli, jak i dzieci. Warunkiem wypożyczenia sprzętu jest złożenie wymaganej dokumentacji. Wszystkie druki znajdują się na stronie internetowej ośrodka pomocy w zakładce "Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego". Należy ponadto dołączyć zaświadczenia wystawione przez lekarza rodzinnego, jedno - stwierdzające, że osoba pragnąca wypożyczyć sprzęt jest niesamodzielna, i drugie - wskazujące, z jakiego sprzętu ma skorzystać. I z tymi dokumentami można zgłosić się do wypożyczalni. W przypadku osób nie mogących samodzielnie dopełnić wszystkich formalności, mogą to uczynić w zastępstwie ich pełnomocnicy. Sprzęt można wypożyczyć na pół roku z możliwością przedłużenia na kolejne sześć miesięcy, jeżeli wymaga tego stan zdrowia osoby korzystającej z niego.

Tarnobrzeg. Sprzęt rehabilitacyjny za darmo   Wypożyczalnia dysponuje nowoczesnym sprzętem. Marta Woynarowska /Foto Gość

- Wypożyczalnia dysponuje wysokiej klasy nowoczesnym sprzętem rehabilitacyjnym i pielęgnacyjnym. Są to m.in. łóżka rehabilitacyjne - wszystkie sterowane pilotem, materace pneumatyczne i piankowe, różnego typu balkoniki dla dorosłych, pionizatory statyczne i dynamiczne, podnośniki transportowo-kąpielowe, wózki inwalidzkie, ortezy, szeroki asortyment łazienkowy, a także trójkołowe rowery rehabilitacyjne - wylicza Liliana Lewińska, dyrektorka MOPR. - Pełny wykaz sprzętu znajduje się na naszej stronie internetowej - http://www.mopr.pl/. Dlatego zachęcam mieszkańców naszego miasta, którzy znaleźli się w takiej potrzebie, aby wypożyczali darmowy sprzęt pielęgnacyjny i rehabilitacyjny, wspomagający. Oferujemy ponadto bezpłatny transport sprzętu do domu, bezpłatny montaż, a także instruktaż obsługi oraz indywidualne szkolenia praktyczne dla opiekunów faktycznych, dotyczące pielęgnacji i rehabilitacji z wykorzystaniem wypożyczonego sprzętu - zachęca dyrektorka ośrodka.

Tarnobrzeg. Sprzęt rehabilitacyjny za darmo   Popularnością cieszą się trójkołowe rowery rehabilitacyjne. Marta Woynarowska /Foto Gość

Agnieszka Orłowska, kierowniczka działu usług opiekuńczych, podkreśla, że największe zainteresowanie dotyczy łóżek rehabilitacyjnych materacy przeciwodleżynowych, balkoników oraz sprzętu łazienkowego ułatwiającego korzystanie z wanien lub kabin prysznicowych, typu podnośniki wannowe, krzesełka i deski kąpielowe.

Tarnobrzeg. Sprzęt rehabilitacyjny za darmo   Wypożyczalnia mieści się przy ul. Kościuszki 30, na tyłach dawnego internatu LO im. Mikołaja Kopernika. Marta Woynarowska /Foto Gość

- Można podejść osobiście do biura projektu mieszczącego się w siedzibie MOPR przy ul. Kopernika 3, ewentualnie zadzwonić pod numer 15 856 76 31, a także do samej wypożyczalni, usytuowanej budynku przy ulicy Kościuszki 30, na tyłach dawnego internatu Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Wypożyczalnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18, w soboty zaś od 9 do13. W razie pytań można dzwonić pod numer 15 856 76 41 lub 512 162 712 - dodaje Agnieszka Orłowska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..