Nowy numer 26/2022 Archiwum

Będą razem kształcić

Politechnika Rzeszowska i Zespół Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Nowej Dębie podpisały porozumienie o współpracy.

Obie strony zobowiązały się do promowania kierunków kształcenia.

Dzięki porozumieniu uczniowie nowodębskiej szkoły będą mogli uczestniczyć w specjalistycznych zajęciach prowadzonych na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli oraz wykładach tematycznych, które w ZS2 poprowadzą pracownicy wydziału.

Placówka w Nowej Dębie wprowadzi ponadto zajęcia rozszerzone z matematyki, fizyki, chemii oraz informatyki w ramach klasy politechnicznej. Przewidywana jest także realizacja szkoleń dla nauczycieli oraz instruktorów zawodu.

Podpisanie porozumienia odbyło się w siedzibie Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Podpis pod nim złożyły prorektor ds. kształcenia dr hab. Iwona Włoch, profesor PRz, oraz dyrektor szkoły Bogumiła Małajowicz i kierownik szkolenia praktycznego Maria Jachyra w Zespole Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Nowej Dębie. W wydarzeniu uczestniczyli także dziekani Andrzej Trytek, Mirosław Tupaj i Andrzej Chmielowiec, reprezentujący WMT.

Wizyta dyrekcji nowodębskiej placówki w siedzibie wydziału była także okazją do zwiedzenia bazy dydaktycznej, w tym laboratoriów, pracowni oraz sal wykładowych, a także wystawy pojazdów zabytkowych, prezentowanej w siedzibie WMT, będącej efektem współpracy uczelni z Automobilklubem. Ponadto prorektor Iwona Włoch przedstawiła aktualną ofertę kształcenia Politechniki Rzeszowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama