Nowy numer 08/2024 Archiwum

Nisko. Brąz na Tajwanie

Jakub Bis, Mateusz Ostrowski i Łukasz Delekta, uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, zdobyli brązowe medale podczas Międzynarodowych Targów Wynalazczości i Designu KIDE 2021 Tajwan.

Targi KIDE są organizowane przez Światowe Stowarzyszenie Własności Intelektualnej i Wynalazczości (WIIPA) oraz Tajwańskie Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Produktów Innowacyjnych (TIPPA).

Nisko. Brąz na Tajwanie

W trakcie wystawy swoje osiągnięcia prezentowały zarówno instytuty badawcze, przedsiębiorstwa, uczelnie wyższe, szkoły, jak i indywidualni wynalazcy. Wynalazki prezentowane na targach były ocenie przez międzynarodowego jury.

Nisko. Brąz na Tajwanie

Nagrodzone brązowym medalem, dyplomem i certyfikatem innowacyjne rozwiązania uczniów z Niska dotyczyły High Performance Stereo Power Amplifier.

Nisko. Brąz na Tajwanie

Opiekunami naukowymi projektu byli zaś: Wacław Piędel dyrektor RCEZ w Nisku i nauczyciel Marian Chrapko.
- KIDE to wiodąca wystawa wynalazczości w Azji - profesjonalna platforma wymiany i współpracy pomiędzy światem nauki a przemysłem i biznesem, z udziałem przedstawicieli z ponad 26 krajów świata i prezentacją ponad 500 wynalazków. Targi odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, zlokalizowanym w sercu malowniczego tajwańskiego Kaohsiung. Lokalizacja ta jest nieprzypadkowa. Kaohsiung to czołowy węzeł transportu w Azji Południowo-Wschodniej. Kaohsiung dba o rozwój ekologii, technologii, kultury oraz jest ważnym ośrodkiem naukowym i transferu technologii, wiodącym ośrodkiem gospodarczym, przemysłowym i turystycznym - powiedział Marian Chrapko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy