Nowy numer 31/2022 Archiwum

Nisko w obiektywie Mariana Pelica

W galerii Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji otwarta została wystawa prac Mariana Pelica, fotografa, artysty, od lat związanego z NCK "Sokół".

Marian Pelic pracował w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” ponad czterdzieści lat.

Nisko w obiektywie Mariana Pelica

- Przez ten czas niestrudzenie dokumentował życie kulturalne i społeczne mieszkańców Niska, tworzył rozliczne scenografie, dekoracje artystycznych przedsięwzięć. Pod koniec grudnia przeszedł na emeryturę. Wystawa w Nisku jest pewnego rodzaju pożegnaniem i rozpoczęciem nowego etapu na drodze artysty. Oglądając najnowszą wystawę w NCHiT, mamy szansę poznać Mariana Pelica jako wrażliwego artystę, który dostrzega interesujące detale i potrafi zatrzymać w kadrze ulotne chwile - powiedziała Karolina Kutyła z NCHiT.

Nisko w obiektywie Mariana Pelica

Na wystawie znajduje się kilkanaście, zróżnicowanych pod względem tematyki i techniki prac pochodzących z różnych okresów twórczości fotografa.

Nisko w obiektywie Mariana Pelica

Podczas wernisażu Marian Pelic odebrał pamiątkowy grawer od burmistrza gminy i miasta Nisko, okolicznościową grafikę od dyrektora i pracowników NCK „Sokół” oraz medal od władz niżańskiego Towarzystwa Numizmatycznego.

Wystawę można oglądać do 11 marca 2022 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama