Nowy numer 20/2022 Archiwum

Stalowa Wola. Popiełuszki otwarta

Po ośmiu miesiącach skomplikowanych prac po jednej z bardziej ruchliwych ulic miasta można już bezpiecznie i wygodnie jeździć.

W ramach inwestycji, która kosztowała ponad 9 mln złotych, ul. ks. J. Popiełuszki została całkowicie rozebrana, a następnie położona nowa asfaltowa nawierzchnia. Obecnie przy ulicy są też dwie rowerowe ścieżki.

Stalowa Wola. Popiełuszki otwarta

Inwestycja, na co zwrócił uwagę starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny,  wymagała pokonania licznych problemów związanych z istniejącymi instalacjami podziemnymi, w tym siecią wodociągową, gazową, centralnego ogrzewania, teletechniczną, elektroenergetyczną, a także sanitarną.

Stalowa Wola. Popiełuszki otwarta

Przy okazji przebudowane zostały również 3 skrzyżowania z ulicami: Okulickiego, Skoczyńskiego oraz Wolności.

Ponad 5,5 mln złotych na modernizację ul. ks. J. Popiełuszki stalowowolski powiat otrzymał z Funduszu Dróg Samorządowych. Na resztę, po połowie, złożyło się Starostwo i Gmina Stalowa Wola.

Stalowa Wola. Popiełuszki otwarta

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji otwarcia ul. ks. J. Popiełuszki obecni był także wiceminister infrastruktury Rafał Weber, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj oraz wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama