Nowy numer 20/2022 Archiwum

Spełnione słowa Pisma

Blisko 50 osób wysłuchało medytacji biblijnej poprowadzonej przez ks. Michała Powęskę, prefekta i wykładowcę przedmiotów biblijnych w WSD w Sandomierzu.

Konferencja biblijna została zorganizowana za pomocą platformy internetowej. Podczas spotkania przedmiotem medytacji stał się fragment niedzielnej Ewangelii, odnoszący się do wypełnienia proroctwa Izajasza wobec Jezusa, stąd temat spotkania: "Spełnione Słowa Pisma".

- Każdy czas jest dobry na spotkanie z Panem Bogiem. Kościół proponuje nam jednak szczególne błogosławione dni, w których powinniśmy z jeszcze większą wytrwałością odczytać nasze życie w kontekście słowa Bożego. Za taką okazję należy uznać III niedzielę zwykłą, którą od dwóch lat, zgodnie z prośbą papieża Franciszka, nazywamy Niedzielą Słowa Bożego – powiedział ks. Michał Powęska.

Po zaprezentowaniu przygotowanych na ten czas treści ks. Michał zachęcił uczestników do dyskusji oraz podzielenia się swoimi wnioskami po egzegetyczno-duchowej lekturze fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza.

Uczestnicy spotkania.   Uczestnicy spotkania.

- Dla mnie to spotkanie było bardzo bogate w treści. Ciągle przypominam i uświadamiam sobie, że słowo Boże działa w codzienności mojego życia. W centrum tego Słowa jest Bóg, którego słyszę i jestem Mu posłuszna. Dziękuję za pomysł i kompetentne poprowadzenie spotkania - skomentowała s. Stanisława.

- Cieszę się, że spotkanie odbyło się za pomocą technologii internetowych. Dzięki temu mogłem wraz z żoną i moimi dziećmi wysłuchać tej refleksji z domu. Choć preferuję formę spotkań stacjonarnych, ponieważ wtedy lepiej można poznać drugiego człowieka, muszę stwierdzić, że większe możliwości uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach dają formy zdalne. Dzięki tej konferencji uświadomiłem sobie, że słowa Pisma spełniają się także w moim życiu poprzez obecność w nim Jezusa - powiedział Piotr.

Niedzielę Słowa Bożego ustanowił w 2019 roku papież Franciszek, kierując do wiernych Kościoła list Aperuit Illis. Papież zachęcał w nim, aby słowo Boga było obecne w wierzących i przemieniało ich życie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama