Nowy numer 26/2022 Archiwum

Stalowa Wola. Szef na trudne czasy

Monika Pachacz-Świderska dyrektorem Powiatowego Szpitala w Stalowej Woli. Będzie nim kierowała przez najbliższe 6 lat.

Uchwałę w tej sprawie podjął zarząd stalowowolskiego powiatu.

Monika Pachacz-Świderska pełniła obowiązki dyrektora szpitala od sierpnia 2021 roku. Była też jedyną kandydatką, która aplikowała na to stanowisko w dwóch kolejnych konkursach.

- Monika Pachacz-Świderska pracowała w przeszłości w naszym szpitalu przez kilkanaście lat, doskonale go zna i bardzo szybko się w nim na nowo odnalazła. Dzięki swojemu doświadczeniu, na szpital patrzy zarówno z perspektywy lekarza, jak i managera, i to jest szczególnie cenne. Mimo tego ekstremalnie trudnego czasu, w jakim z powodu epidemii znalazła się nasza służba zdrowia, liczę, że uda jej się tak kierować stalowowolską lecznicą, żeby wykorzystać jej mocne strony i poprawić te słabsze - powiedział starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.Stalowa Wola. Szef na trudne czasy

Monika Pachacz-Świderska urodziła się w Stalowej Woli. Ukończyła Śląską Akademię Medyczną w Zabrzu. W latach 2003 - 2017 roku zatrudniona była na Oddziale Wewnętrznym Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. W tym czasie pracowała również w Poradni Hematologicznej, Centralnej Pracowni Ultrasonograficznej, a także jako lekarz dyżurny na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Przez kilka miesięcy pełniła również obowiązki zastępcy dyrektora ds. lecznictwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama