Nowy numer 25/2022 Archiwum

Ferie w mieście

Uczniowie z województwa świętokrzyskiego rozpoczęli ferie zimowe.

Część spędzi je na obozach narciarskich, będzie wypoczywać w górskich kurortach lub na "Feriach z wartościami".

Większość jednak podczas dwutygodniowej zimowej przerwy w nauce pozostanie w domach. I to dla nich ośrodki kultury, biblioteki, muzea przygotowały specjalną ofertę na ciekawe i nietuzinkowe spędzenie ferii w mieście.

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu od poniedziałku do piątku zaprasza do udziału w: Akademii Ruchu, Akademii Muzyki i Śpiewu oraz Akademii Plastyki i Teatru. Będzie okazja do poruszania się, poprawy kondycji fizycznej, o co z pewnością zadba Małgorzata Gronek, międzynarodowa sędzia, choreograf i kierownik obsypanych medalami i tytułami Mażoretek Diament, która poprowadzi warsztaty taneczne mażoretek. Miłośniczki i miłośnicy tańca mogą wybierać także innych formach - balecie, hip-hopie, tańcu towarzyskim, a nawet akrobatycznym.

W ramach Akademii Śpiewu uczestnicy podszlifują swoje talenty wokalne, aktorskie, a także grę na wybranych instrumentach, zaś dzieci i młodzież o uzdolnieniach plastycznych może doskonalić je na zajęciach odbywających się w ramach Akademii Plastyki.

Połanieckie CKiS przygotowało ponadto szereg innych zajęć, warsztatów, gier i zabaw, a także wycieczkę do Centrum Zabawy "Wywrotki" w Mielcu.

Szczegółowy program propozycji znajduje się na stronie internetowej centrum (TUTAJ).

W Ostrowcu Świętokrzyskim dzieci i młodzież mogą korzystać z programów przygotowanych przez Miejskie Centrum Kultury, Biuro Wystaw Artystycznych oraz Miejską Bibliotekę Publiczną, działające w Ostrowieckim Browarze Kultury. W pierwszym tygodniu MCK poprowadzi warsztaty fotograficzne poświęcone fotografii otworkowej i solarigrafii, plastyczne i muzyczne, które odbędą się w ramach międzypokoleniowego projektu „Świat na opak” poświęconego mitologii słowiańskiej. W świat słowiańskich bogów, bożków i wierzeń naszych przodków wprowadzi Mikołaj Jarmakowski, antropolog, badacz kultury Słowian i jej popularyzator. Jego wykład już dzisiaj godz. 18 w OBK. Będą również zajęcia "Czas na hałas", podczas których uczestnicy zapoznają się z grą na bębnach i nie tylko, warsztaty modelarskie, wzornictwa i dizajnu, piosenkarskie oraz zabawy i gry planszowe. Program zajęć w MCK TUTAJ.

Ferie w mieście   W feryjnych programach nie zabraknie także zajęć plastycznych. Katarzyna Matejek /Foto Gość

Miejska Biblioteka Publiczna zaś już jutro zaprasza na imprezę urodzinową u Kubusia Puchatka. W przyszłym tygodniu zaś na pełną przygód wyprawę z Tomkiem Wilmowskim, bohaterem książek Alfreda Szklarskiego, zabawę z teatrami japońskim i tureckim. Propozycje biblioteki TUTAJ.

W akcję "Ferie w mieście" włączyło się również Biuro Wystaw Artystycznych, które przygotowało interesujący program edukacyjny, skierowany do szerokiego kręgu odbiorców: dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Będą zatem: warsztaty architektoniczne, z tworzenia minigobelinów, zajęcia z historii sztuki dla dziadków i wnuków, event, wernisaż wraz z oprowadzaniem autorskim oraz Dzień Babci i Dziadka. Wszystkie wydarzenia i warsztaty są bezpłatne. Szczegóły TUTAJ.

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza do skorzystania z jego propozycji nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorosłych. W ramach tegorocznej akcji "Zima w Mieście z SCK" zajęcia odbywają się w Dworku Koćmierzów, Kinie "Starówka", Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej i Porcie Kultury. Wybierać można między warsztatami techniczno-robotycznymi, plastyczno-rękodzielniczymi, rytmiczno-tanecznymi. Na specjalne zajęcia w drugim tygodniu ferii zaprasza Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Sandomierska. Szczegółowy program zajęć TUTAJ.

Na twórcze i muzyczne ferie zaprasza Samorządowy Ośrodek Kultury w Staszowie. Będzie jedyna okazja na stworzenie własnego, oryginalnego t-shirtu, exlibrisu, własnoręcznie wykonanych prezentów dla babć i dziadków, makram. Będzie można także poprawić swoje niezbyt staranne pismo dzięki warsztatom kaligraficznym. Dokładny program TUTAJ.

W ramach muzycznych ferii (szczegóły TUTAJ) warsztaty pod hasłem "Śpiewać każdy może" poprowadzi Magdalena Sitkowska, dyrygent Chóru dziecięcego Mała Fermata. Będzie także okazja do zrobienia swoim dziadkom niezwykłego prezentu –profesjonalne studio nagrań umożliwi przygotowanie okolicznościowego nagrania dla babci i dziadka.

Wszystkie propozycje przygotowane dla wypoczywających uczniów można znaleźć na stronie Urzędu Miasta i Gminy Staszów (TUTAJ).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama